HO8C9322Hycom Basket Squad II dzięki skutecznym rzutom wolnym odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie. W innych ciekawych spotkaniach Wczorajsi pokonują Titans, a Ceglaże dzięki dobrej postawie Jakuba Wudarczyka okazują się lepsi od Zimnej Zalewajki.

Chechło Drinking Team postawili trudne warunki drugiej ekipie Basket Squadu w najciekawszym meczu I ligi. Celne rzuty wolne w ostatnich sekundach najlepszego strzelca meczu – Piotra Malesy – pozwoliły na zachowanie czystego konta zespołu składającego się z byłych zawodników Startu Łódź. Wspomniany gracz meczu zanotował aż 24 punkty, do których dołożył 14 zbiórek. Po przeciwnej stronie parkietu ciekawą linijkę statystyczną zanotował Tomasz Kęska. Otarł się o quadruple-double, a ostatecznie uzbierał 6 punktów, 11 asyst, 9 zbiórek i 8 przechwytów.

W grupie A I ligi Ceglaże zachowali więcej zimnej krwi i dzięki temu pokonali Zimną Zalewajkę 46:40. Kluczem do sukcesu okazała się skuteczniejsza gra w polu rzutów za dwa punkty – w tym aspekcie skuteczność graczy w pomarańczowych strojach była niemalże dwa razy wyższa. Bohaterem meczu został Jakub Wudarczyk, który prócz 13 punktów zanotował 7 zbiórek i 6 przechwytów. Filip Nowak kolejny raz wziął ciężar gry na swoje barki, jednakże jego 16 punktów to było za mało, aby odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie.

Warto odnotować, że w wygranym spotkaniu w drużynie Los Parkiet Cykliners aż 25 minut na parkiecie przebywała Paulina Kubiak. Tym razem nie zdobyła punktów, jednakże dyrygowała swoim zespołem zarówno na boisku, jak i na ławce trenerskiej.

W II lidze bliscy sprawienia niespodzianki byli gracze Titans. Choć plasowali się na ostatnim miejscu w grupie i podejmowali liderów, to do samego końca wynik był sprawą otwartą. Ostatecznie o dwa punkty lepszy okazał się zespół Wczorajszych. Wśród zwycięzców wszyscy gracze którzy weszli na parkiet zdobyli punkty. W Tytanach duet Stupakiewicz-Kusy zdobył zdecydowaną większość punktów całego zespołu.

Najlepszym zawodnikiem kolejki został wybrany Filip Kenig z M-Stylu. W wygranym meczu przeciwko Euro Seven spudłował tylko dwa rzuty z gry. Na najwyższy wskaźnik eval wśród wszystkich uczestników ligi złożyły się 22 punkty, 8 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty.

Piąta kolejka meczów ruszy już 21 marca w hali KS Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi. Początek od godz. 18:30 – wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie www.cnba.pl.

/fot. Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Gortat Team vs Wojsko Polskie 2019
45. edycja CNBA rozpoczęta (foto)
IMG_2131_tn
Eurobasket Woman: Rosjanki najlepsze (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*