HO8C0626Tak jak się można było spodziewać ostatnia kolejka fazy grupowej dostarczyła niemałych emocji. W meczu pomiędzy zeszłorocznymi finalistami Sharksi ponownie lepsi od Hycom Basket Squadu. Euro Seven wygrywa po dogrywce ze Sport Ekspertem, pozbawiając ich szans na grę o mistrzostwo. W pozostałych ligach jedynymi niepokonanymi zespołami są Sporto-Medsolver Oil (I liga) oraz Wczorajsi (II liga). Ponad sto punktów w meczu zdobywają debiutanci z  Szarej Strefy.

Na ten mecz czekali wszyscy. Już w fazie grupowej doszło do rewanżu za ostatni finał Superligi. I tak jak mecz z grudnia dostarczył wielu emocji, tak wtorkowy pojedynek był niemal jego kopią. Ostatecznie Rekiny okazały się lepsze o trzy punkty, a głównym motorem napędowym był Adam Rajkowski. Były zawodnik m.in. drugoligowego Księżaka Łowicz zdobył 19 punktów i 7 zbiórek. Po drugiej stronie parkietu brylowali obwodowi: Robert Kowalski i Marek Różycki, którzy zgromadzili łącznie 34 punkty.
Od meczu pomiędzy Euro Seven a Sport Ekspertem zależało to, kto i z jakiego miejsca zagra o mistrzostwo. Ostatecznie mecz rozstrzygnął się dopiero po dogrywce na korzyść Euro Seven. Piotr Pietrucha był najlepszym strzelcem i podającym swojego zespołu (21 punktów, 5 asyst).  Tym samym

W I lidze Diversio pokonało BKS Lalalilo w bezpośrednim spotkaniu o trzecie miejsce w grupie B. W grupie A Zimna Zalewajka wywalczyła drugie miejsce, choć dwie pozostałe drużyny miały taki sam bilans zwycięstw do porażek (5-2). O wszystkim zadecydowały bezpośrednie mecze w sezonie zasadniczym. Matshop.pl nie wykorzystał szansy na debiut w playoff I ligi. Doświadczeni Quriersi okazali się za silni i to właśnie oni powalczą o awans do Superligi. Duża w tym zasługa Krzysztofa Łopalewskiego i Marcina Szrajbera, najlepszych strzelców zespołu.

W ostatnich meczach II ligi widzieliśmy dużo walki o każdy punkt – każdy zespół marzył aby grać o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W hicie kolejki Wczorajsi okazali się lepsi o zaledwie jeden punkt od Wiśniowej Góry. Kluczem do wygranej była lepsza skuteczność rzutów za dwa punkty oraz większa liczba zbiórek. Dzięki temu zwycięstwu zmierzą się z Będzie Dobrze – czwartym zespołem grupy A. Wiśniowa Góra trafi natomiast na Dzikie Świnie – zapowiada się bardzo wyrównany pojedynek, w którym nie ma zdecydowanego faworyta.  Szara Strefa dołączyła do „klubu stupunktowców”. W środowym spotkaniu rzucili aż 105 oczek. Pobili też kilka rekordów drużyny: zanotowali aż 82 zbiórki oraz 24 asysty.

Najlepszym zawodnikiem siódmej kolejki został wybrany Jakub Antczak z drugoligowej Szarej Strefy. Przebywał na boisku 25 minut i w tym czasie uzbierał 22 punkty, 16 zbiórek oraz 4 asysty.

Pierwsza runda playoff i playout rusza po świętach. Zapraszamy do hali KS Społem przy ul. Północnej 36 już 18 kwietnia. Początek meczów o godzinie 18:30.

Więcej informacji na stronie www.cnba.pl.

/fot. Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mała hala przy al. Unii zyskała patrona
widzew-ccc_5068_20131006_1266476364
Dwie nowe Amerykanki w Widzewie
45. edycja CNBA rozpoczęta (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*