tubisBTrzykrotnie – 10, 11 i 12 stycznia w Bajkonurze wystąpi Maciej Tubis Trio. Początek każdego niezwykłego koncertu o godz. 20. Wstęp: 15 zł (bilet jednodniowy) / 30 zł (karnet na wszystkie trzy dni).

Maciej Tubis Trio – Maciej Tubis (fortepian), Marcin Lamch (kontrabas), Przemek Pacan (perkusja).

Zespół został założony w 2004 roku przez łódzkiego pianistę Macieja Tubisa. Od samego początku głównym założeniem było tworzenie własnych kompozycji i kreowanie indywidualnego stylu. Inspiracje płynęły przede wszystkim z nurtów jazzu europejskiego, muzyki klasycznej oraz każdej muzyki bliskiej sercu słuchacza.

Zespół ma na swoim koncie płytę „Live In Luxembourg”, bedącą rejestracją koncertu w sali Robert Krieps Salle w stolicy Luksemburga, który odbył się 25 września 2008 roku. W styczniu 2010 roku w brytyjskim magazynie Jazzwise, w głosowaniu na najlepszą płytę jazzową na świecie w zestawieniu znanego krytyka jazzowego Stuarta Nicholsona płyta „Live In Luxembourg” została wyróżniona na 5 miejscu. To samo miejsce Tubis Trio zajęło w rankingu opublikowanym przez nowojorską gazetę Village Voice.

Z innych ważnych nagród należy wymienić nagrodę TVP 2 za kompozycję „Spełnienie” oraz nagrody na konkursach pianistów jazzowych w Warszawie. Zespół w obecnym składzie koncertuje i nagrywa od początku 2008 roku. Marcin Lamch oraz Przemek Pacan mają za sobą sukcesy na konkursie Jazz Juniors 97 oraz 98 i wydane płyty z takimi artystami jak Janusz Yanina Iwański, Wojciech Konikiewicz czy z duetem Lipnicka&Porter. Maciej Tubis wydał już dwie płyty, będące rejestracją koncertów w Filharmonii Łódzkiej – „Spełnienie…” z 2007 roku (Tubis, Delong, Wiater, Waluchowski) i „Live In Filharmonia Łódzka” z 2009 roku (Tubis, Polish String Orchestra).

Zobacz także:

Świetliki w Bajkonurze (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fullsizeoutput_2
Meek, Oh Why? w Scenografii
Fortepiany Wolności – Apollos grają Briana Eno
80e74f09_large
Scorpions w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*