3D_Image_Festival_jpgOd 20 do 24 października w Klubie Wytwórnia oraz w nowo otwartym Kinie 3D Wytwórnia odbędzie się 3D Image Festival, międzynarodowy festiwal filmów realizowanych w technologii 3D. Nadchodzi szansa  na nowy wymiar Łodzi – otwartej na wielowymiarowość technologiczną i kulturalną.

Pierwsza edycja imprezy dedykowana jest Alainowi Derobe, wybitnemu artyście kina 3D i twórcy naturalnej metody filmowania trójwymiarowego.

Festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs filmów realizowanych w technologii stereo. Podczas pięciu dni odbywać się będą również projekcje światowych produkcji oraz filmów w wersjach niedostępnych w klasycznej dystrybucji. Ponadto, uczestnicy będą mogli zobaczyć elementy holografii, wziąć udział w pokazach filmów 5D oraz w pokazach multimedialnych.

– Organizując międzynarodowy festiwal poświęcony stereoskopii, chcemy zrealizować kilka celów: przybliżyć technologię 3D szerokiej publiczności, kreować wizerunek Polski jako kraju otwartego na nowoczesność i Łodzi jako miasta kultury, szczególnie zaś filmu oraz stworzyć przyjazny klimat dla stereograferów z całego świata, by chcieli do nas powrócić – mówi Włodzimierz Popiński, Prezes Fundacji 3D Image, organizatora Festiwalu. – Poza wiedzą na temat tworzenia dobrej jakości filmu 3D, na której szczególnie nam zależy, chcemy spopularyzować tę fascynującą technologię  w zastosowaniach eventowych, edukacji oraz rozrywce. Pragniemy zainspirować twórców filmów reklamowych, koncertów, widowisk teatralnych, a nawet sportowych kontaktując ich z wybitnymi profesjonalistami z USA, Kanady i Europy – dodaje.

Podczas Festiwalu odbędą się liczne spotkania, panele i konferencje m.in. z Buzz’em Hays’em – wiodącym ekspertem w zakresie produkcji filmów 3D; Josephine Derobe – nominowaną do Oscara stereograferką i córką wspomnianego Alain’a Derobe; Eric’kiem Derenem – znanym z Titanica, Spidermena i Oz – Wielki i Potężny czy Shannon Benna – prezes stowarzyszenia Stereo Sisters, zrzeszającego kobiety z całego świata zajmujące się realizacją filmów w trój wymiarze.

Oprócz wydarzeń przygotowanych dla profesjonalistów i twórców filmowych, nie zabraknie atrakcji przeznaczonych dla amatorów i koneserów dobrego kina.

– Podczas Festiwalu będzie można obejrzeć całą gamę największych światowych produkcji 3D przeznaczonych dla widzów w różnych grupach wiekowych. Wśród nich znajdą się m.in. Dracula,  Pina, California Dream, koncert U2, opera Aida i wiele innych tytułów, których z powodu ograniczeń licencyjnych nie mogę teraz wymienić, ale które zaspokoją wszelkie oczekiwania. Zadbaliśmy o to, by jak nigdzie w Polsce, jakość oglądanych filmów była na najwyższym poziomie projekcji. Czeka nas prawdziwa uczta – dodaje Popiński.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
essential
Premiery kinowe – październik 2010
hobbit_406
ENEMEF: Noc Hobbita
PLAKAT_ZABIC_GEJA
Zabić geja. Kino kontra homofobia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*