3dimageKilkadziesiąt filmów konkursowych 3D z całego świata zgłoszonych w siedmu kategoriach od filmów krótkometrażowych, przez dokumenty, animacje, filmy fabularne dla dzieci i dorosłych aż po artystyczne eksperymenty wykorzystujące technologie 3D, konkurs filmów polskich ukazujący dorobek polskich twórców 3D – to tylko część atrakcji 3D IMAGE FESTIVAL, który odbędzie się  w Łodzi w dniach 23-25 października w Manufakturze/Cinema City.

Niewątpliwie hitem Festiwalu będzie emitowany po raz pierwszy w Polsce, jako pokaz przedpremierowy film Wyspa Lemurów – Madagaskar. I tu jeszcze większa niespodzianka. Odwiedzających Festiwal czeka spotkanie z twórcami filmu.  Zza oceanu przylecą do Łodzi : David Douglas – reżyser i Dylan Reade –  stereografer.

Festiwal otworzy wystawa historii rozwoju technologii zdjęć i filmowania w 3D, a kolejne festiwalowe ciekawostki to prezentacja technologii Oculus – wirtualna rzeczywistość, prezentacja technologii interaktywnej w projektowaniu wnętrz i przestrzeni przemysłowych, prezentacja druku 3D oraz demonstracja bezokularowego telewizora 3D. Chętni doświadczą podczas Festiwalu – wirtualnej operacji na ciele wirtualnej kury bez zwykle towarzyszących tej czynności, przykrości. Kura nie skacze, nie chlapie ze szklanki wody przypadkowego chirurga, ale jeśli widzowie oczekują tego typu wrażeń, zapewni im je kino 5D.  Zwolenników leżakowania zaprosimy na leżaki, a na nich w podróż od świata przeszłości, po koncert rockowy, świat dinozaurów, a nawet na Marsa. W ramionach trójwymiarowych bohaterów bawiących się razem z widzami na specjalnym ekranie mieszkańcy Łodzi i fani magii 3D spędzą trzy wieczory i noce. Dnie pozostawiamy na filmy w Cinema City i prezentacje w Manufakturze.

Pierwsza edycja Festiwalu została bardzo dobrze przyjęta przez międzynarodową społeczność stereograferów, a wysoki poziom Festiwalu podkreślił fakt, iż praktycznie wszyscy nasi laureaci zdobyli Lumiery, najwyższe wyróżnienia w Świecie za osiągnięcia w 3D a jeden z filmów zdobył Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej, Oscara – mówi Dyrektor Festiwalu Mariola Popińska – pasjonatka technologii 3D nagrodzona w konkursie Osobowości i Sukcesy Roku 2014 Ziemi Łódzkiej tytułem „Kobieta z pasją” oraz tegoroczna laureatka konkursu „Patriotycznie zakręceni”. Festiwal dedykowany jest wszystkim miłośnikom filmu, kina i nowych technologii, jak również specjalistom branży filmowej.

3dimage2

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kolejna odsłona O!PLA poza Polską
Bergman 100. Tydzień z reżyserem
w939_plakat
Balkan Fest II

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*