W piątek, 25 marca, w Ośrodku Propagandy Sztuki odbył się wernisaż wystawy 39. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne połączone z przyznaniem nagród. Do udziału w tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 113 prac.

Przyznano Grand Prix, 2 nagrody regulaminowe, 6 wyróżnień honorowych Jury oraz 24 nagrody fundowane.

Grand Prix otrzymała Daria Łuka za prace „Przesyt” oraz „Listopady”
II Nagrodę Regulaminową otrzymała Karolina Kruk za cykl prac „Sielskość na Podlasiu”
Nagrodę Rektora ASP w Łodzi otrzymał Mateusz Pecyna za prace „Album bez tytułu”, „Lepsze niż prawdziwe” oraz „Cień”

Wyróżnienia honorowe Jury otrzymali:
1. Agnieszka Nowicka za pracę „Ciało własne-ciało obce”
2. Sandra Stojańska-Rekus za pracę „Architektura miejska i industrialna”
3. Dominika Cebula za pracę „Niepokoje”
4. Martyna Tamborska za pracę „Niszczarka do papieru”
5. Maciej Szynwelski za pracę „Wszyscy są u nas mile widziani”
6. Mateusz Zubel za pracę „Części wspólne”

Fundatorzy wyróżnili nagrodami następujące osoby:
Nagrodę Miejskiej Galerii Sztuki otrzymała Maria Lasmakova.
Nagrodę Miejskiej Galerii Sztuki otrzymała Klaudia Pieniak.
Nagrodę Miejskiej Galerii Sztuki otrzymał Mateusz Zubel.
Nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymała Maria Lasmakova.
Nagrodę Rynku Sztuki otrzymała Martyna Łuszczyńska.
Nagrodę Rynku Sztuki otrzymała Julia Tazbir.
Nagrodę Łódzkiego Domu Kultury otrzymała Sandra Stojańska-Rekus.
Nagrodę Galerii Amcor otrzymał Maciej Walczak.
Nagrodę Galerii Opus Film otrzymała Adelina Krakowska.
Nagrodę Domu Kultury w Łęczycy otrzymała Małgorzata Batorska.
Nagrodę Domu Kultury w Łęczycy otrzymała Weronika Filipczak.
Nagrodę Miejskiej Strefy Kultury filia Ośrodek Sztuki otrzymała Dominika Cebula.
Nagrodę Galerii Punkt Odbioru Sztuki otrzymała Małgorzata Batorska.
Nagrodę Domu Literatury w Łodzi otrzymała Jessica Rossolini.
Nagrodę Domu Literatury w Łodzi otrzymała Adelina Krakowska.
Nagrodę Domu Literatury w Łodzi otrzymała Daria Łuka.
Nagrodę Domu Literatury w Łodzi otrzymała Monika Smorągiewicz.
Nagrodę miesięcznika „Kalejdoskop” otrzymała Jessica Rossolini.
Nagrodę miesięcznika „Kalejdoskop” otrzymała Klaudia Pieniak.
Nagrodę Poster-Club otrzymała Dominika Cebula.
Nagrodę Galerii Tuwima otrzymała Natalia Murdza.
Nagrodę Galerii Tuwima otrzymała Martyna Łuszczyńska.
Nagrodę firmy „Vispol” otrzymała Natalia Murdza.
Nagrodę firmy „Vispol” otrzymała Aleksandra Wach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Fifty Years After. Jacek Koprowicz, Ryszard Lenczewski, Zbigniew Wichłacz w Ośrodku Propagandy Sztuki
Wystawy w Akademickim Centrum Designu
fotoo
Fotofestiwal 2015 – nabór wolontariuszy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*