39. CNBA – 3 kolejka (foto)

185010_HO8C4484W trzeciej kolejce 39. edycji ligi koszykówki CNBA rozegrano 24 mecze. Największymi niespodziankami są porażki dwóch najlepszych zespołów minionych rozgrywek. W I lidze ważną wygraną notuje Wiśniowa Góra, natomiast w pozostałych klasach rozgrywkowych Sędziejowicki Basket oraz Looney Squad II zwyciężają po walce.

To był tydzień niespodzianek w Superlidze. Dzięki rewelacyjnemu występowi Tomasza Pamuły, nieobliczalny Danak pokonał KB-Adwokatów, natomiast godzinę później Rekiny odprawiły z kwitkiem Hycom Basket Squad. Nie jest to póki co sezon marzeń aktualnych mistrzów, którzy w trzech meczach nie odnieśli zwycięstwa. Liderami jest młody i dynamiczny zespół „Z Kimś”, który dzięki skutecznej obronie legitymuje się bilansem 3-0. Depcze im po piętach odmłodzony zespół M-Stylu, który z kolei zdobył najwięcej punktów w tej edycji ze wszystkich dziesięciu drużyn Superligi.

W I lidze Wiśniowa Góra pokonała Sporto-Medsolver Oil, jednego z faworytów do awansu 50:44. Marcin Stawiany zdobył niemalże jedną trzecią punktów zespołu, natomiast wszyscy gracze Wiśniowej trafiali z ponad 51 skutecznością za dwa punkty. Po przeciwnej stronie parkietu słowa uznania należą się Radosławowi Kubiakowi, autorowi 19 oczek.

 

Jakub Rutecki zdobył aż 22 punkty i walnie przyczynił się do wygranej Sędziejowickiego Basketu nad ŁDZ Heat. Dzięki tej wygranej zbliżyli się do zagwarantowania sobie miejsca w playoffs, choć do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze cztery mecze. Polska Organizacja Sportowa pokonała ambitnych Aesthetic Lions 53:42. Dla zwycięzców Rafał Grabarczyk zdobył 25 punktów oraz 5 razy przechwycił piłkę rywalom. W II lidze NaSzybko Team oraz Ceglaże są wciąż niepokonani i przewodzą w swoich grupach.

Dzięki wygranej w drugiej połowie Looney Squad II cieszył się z wygranej w pojedynku z ekipą Będzie Dobrze. Marta Kwiatkowska wyróżniła się w tym spotkaniu na tle panów, zdobywając aż 10 punktów, trzykrotnie trafiając z dystansu. Kolejne mecze zdecydowanie wygrywają debiutanci ligi: Gentlemen oraz Dipol.tv Old Stars.

Najlepszymi zawodnikami kolejki zostali wybrani: Tomasz Pamuła (Superliga), Filip Mrozowski (I liga) oraz Krzysztof Frydrysiak (II liga). Kolejne mecze już 13 marca w hali KS Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi. Więcej informacji na stronie www.cnba.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *