HO8C2190Już jutro rozpoczną się pierwsze mecze w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Kto awansuje do playoff, a kto będzie walczył o utrzymanie? Kto zajmie wyższe miejsce, a kto rzutem na taśmę znajdzie się w najlepszej ósemce danej ligi? Oto zapowiedź najciekawszych meczów wszystkich klas rozgrywkowych.

Superliga

(w nawiasie bilans zwycięstw i porażek przed siódmą kolejką)

Elbudplast (5-1) – Z Kimś (5-1)
Tego spotkania reklamować specjalnie nie trzeba. Potyczka dwóch „wybieganych” zespołów. Z Kimś już od kilku edycji próbuje wdrapać się na tron mistrzowski – a jeśli tak, to mecz z aktualnym Mistrzem CNBA jest doskonałą okazją do sprawdzenia formy. Jeśli wygra Elbudplast – zakończy fazę zasadniczą na pozycji lidera.

M-Styl (4-2) – Multibond (5-1)
Obie drużyny mają już zagwarantowany udział w fazie play-off, ale w ostatnich meczach nie zachwyciły. Multibond przegrał z grającym w 5 osób i bez swojego lidera Macieja Marcjanka, Elbudplastem, natomiast M-Styl zaliczył wpadkę w spotkaniu ze Sport Ekspertem. Wiele zależy od tego, w jakim składzie pojawią się wielokrotni mistrzowie ligi. Filip Kenig w bieżącej edycji zagrał tylko dwa razy, ale wtedy M-Styl wygrywał bez większego problemu, nawet z Elbudplastem.

City Studio Basket Squad (6-0) – Sharks (5-1)
To będzie bezpośrednia walka o pierwsze miejsce w grupie przed fazą play-off. Podopieczni Artura Siejki przed kilkoma dniami sensacyjnie przegrali z Planetą Reklamy, jednak nie ma to żadnego znaczenia dla sytuacji w tabeli. Sprawa tutaj jest prosta – kto wygra to spotkanie, wygra grupę B Superligi. Bardzo interesująco zapowiada się walka pod tablicami – najlepszy jak dotąd zawodnik bieżącej edycji według wskaźnika EVAL – Łukasz Sil, kontra Piotr Wyrzykowski.

I liga

Gromar Bad Boys (5-1) – CDM Folie (6-0)
Mecz o zwycięstwo w grupie (choć w razie porażki Gromar może zająć również 3. miejsce). Dla obu drużyn celem w tej edycji jest powrót do superligi. Czy zwyciężą Folie, prowadzone przez trio Harlak-Majewski-Jaszczak? A może Gromar z dwoma najlepszymi (póki co) strzelcami 1. ligi: Jędrzejewskim i Kozłowskim, którym piłki podaje najlepszy asystent ligi – Mieszko Kot?

Sporto (5-1) – Gallowie (5-1)
W tym spotkaniu stawką jest zwycięstwo w grupie. Zarówno jedni jak i drudzy liczą na szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej a dobre rozstawienie przed playoffami ma w tym pomóc. Szykuje się starcie ataku (Gallowie, średnio 52,8 punktu) z obroną (Sporto traci zaledwie 27,1 punktu – najlepszy wynik w 1. lidze).

Zimna Zalewajka (4-2) – Polska Organizacja Sportowa (3-3)
To może być jedno z najbardziej zaciętych spotkań. POS musi wygrać jeśli chce awansować do czołowej ósemki (w innym przypadku w playoffs znajdzie się zwycięzca meczu Quriers – Ball Dont Lie). Z kolei Zalewajka liczy, że uda się wskoczyć na 2. miejsce w grupie (czyli trzyma kciuki za Gallów w starciu ze Sporto). Decydujący może być pojedynek obwodowych, którzy nie tylko znakomicie punktują, ale są przy tym najlepszymi zbierającymi (!) i asystującymi swoich drużyn: Filipa Nowaka i Mateusza Zagozdy.

II liga

The Pindolls (4-2) – UMed (5-1)
W drużynie Pindollsów wystąpiło w tym sezonie aż trzynastu zawodników, co świadczy o szerokim składzie. W reprezentacji Umedu, składającej się z zagranicznych studentów nie do powstrzymania jest dwójka Radermecker-Hanna, którzy łącznie zdobywają prawie 27 punktów. Wygrana dla Pindollsów może oznaczać wskoczenie na drugie miejsce w grupie, przegrana może nawet oznaczać wypadnięcie z fazy playoffs. Zapowiadają się duże emocje.

Ceglaże (6-0) – Wiśniowa Góra (4-2)
Dwie dobrze znające się drużyny, rywalizujące ze sobą w I jak i II lidze. Zapowiada się pierwszy poważny sprawdzian dla graczy w pomarańczowych strojach. Do tej pory Tomasz Jurewicz notuje średnio ponad 18 punktów, 14 zbiórek i 5 przechwytów w każdym meczu. Jego poczynania postara się ograniczyć Łukasz Sygitowicz oraz Krawczyk Jacek. Nie można też zapominać o Marcinie Stawiany, który zdobywa aż 19 punktów w każdym spotkaniu.

ŁDZ Heat (6-0) – Matshop.pl (5-1)
Po wzmocnieniu składu i pozyskaniu sponsora, Matshop.pl dość łatwo notuje kolejne wygrane. Porażka z Chechło Drinking Team była wypadkiem przy pracy. Teraz czeka ich prawdziwy sprawdzian w meczu na szczycie II ligi. W ŁDZ Heat trzeba powstrzymać Daniela Wiewiórskiego a pod koszem Adama Rogalskiego. Wśród przeciwników kluczem może okazać się dobra obrona, szczególnie w polu za dwa punkty.

Więcej szczegółów na stronie www.cnba.pl.

/fot. mat.pras. Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
5czerwca_001
Basketmania 2010 – dzień 2 (foto+wideo)
HO8C3609
Zakończyła się faza grupowa 34 edycji CNBA (foto)
HO8C1309
37. CNBA – ćwierćfinał (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*