HO8C1542CDM Folie nie doznali jeszcze goryczy porażki w trwającym sezonie I ligi. Sharksi i Multibond wygrywają mecze na szczycie najwyższej klasy rozgrywkowej. W II lidze Ceglaże i ŁDZ Heat przodują w swoich grupach.

W najciekawszym meczu kolejki Sharksi podejmowali popularnych Adwokatów. Na tym etapie rozgrywek obydwa zespoły nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Naprzeciw siebie stanęli Robert Defeciński oraz Piotr Kacprzak – dwóch zawodników grających zarówno efektownie jak i efektywnie. W indywidualnym pojedynku strzeleckim lepszy był pierwszy z nich, który uzbierał 21 punktów. Górą okazały się Rekiny, a kluczem do zwycięstwa były wymuszone przewinienia. Zespół Artura Siejki stawał na linii rzutów wolnych 16 razy, z czego zdobył 13 punktów. Dzięki tej wygranej Sharksi zapewnili sobie grę w najlepszej ósemce.

W drugim emocjonującym pojedynku Superligi Multibond pokonał ekipę z Kimś 50:35. Decydującym fragmentem spotkania byłą trzecia kwarta, wygrana przez zespół Konrada Skupienia 18:7. Tadeusz Andrys zapisał na swoim koncie double double w postaci 14 punktów i 11 zbiórek. Wśród przeciwników najwięcej punktów zdobył Maciej Zaucha (11). Tym samym została przerwana seria kilkudziesięciu wygranych pojedynków z rzędu w fazach grupowych Z Kimś.

joomplu:116597

Chociaż BKS Lalalilo wygrali pierwszą odsłonę spotkania dwoma oczkami, w kolejnych zabrakło sił aby utrzymać korzystny wynik. CDM Folie wygrało dwie kolejne kwarty i na ostatnie dziesięć minut wychodzili na parkiet z osiemnastoma punktami przewagi i taką przewagę utrzymali już do końca. Duet Przemysław Majewski – Krzysztof Harlak zdobył łącznie o cztery punkty więcej aniżeli drużyna przeciwna. Tym samym CDM Folie pozostali jedyną niepokonaną do tej pory drużyną w I lidze.
Drugą wygraną w bieżącej edycji zanotowali ŁKSG. Tym razem w niezwykle wyrównanym spotkaniu pokonali Dipol.tv 46:44. Mateusz Jankowski zgromadził na swoim koncie 8 punktów i 17 zbiórek. Po drugiej stronie parkietu dzielnie walczył Lesław Brzuska, który prócz 10 punktów zebrał z tablic 8 piłek.

W II lidze The Pindolls oraz FŚŚŚT rzucili ponad 70 punktów i odnieśli łatwe zwycięstwa. ŁDZ Heat dalej okupują pierwsze miejsce w grupie, choć tym razem zwycięstwo nie przyszło łatwo. Daniel Wiewiórski był motorem napędowym swojej drużyny i walnie przyczynił się do wygranej, zdobywając 16 punktów. Z kolei dla Wczorajszych po 11 oczek zdobyli Bartłomiej Gruszczyński oraz Michał Krawczyk.

Najlepszymi zawodnikami kolejki zostali Radosław Gwadera (Quriers) oraz wspomniany Krzysztof Harlak (CDM Folie). Pierwszy z nich zanotował 3 punkty, 25 zbiórek, 3 bloki, 2 asysty, 1 przechwyt. Krzysztof Harlak z kolei może pochwalić się 24 punktami, 5 zbiórkami, 2 asystami, 2 blokami oraz 2 przechwytami.

Liderzy po pięciu kolejkach 36 edycji CNBA:
Superliga: Łukasz Sil (City Studio Basket Squad) – eval 32,75
I liga: Aleksander Kozłowski (Gromar Bad Boys) – eval 25,75
II liga: Tomasz Jurewicz (Ceglaże) – eval 35,25

Już we wtorek 15 listopada rozpoczną się pierwsze mecze w ramach szóstej kolejki rundy zasadniczej. Zapraszamy do hali KS Społem przy ul. Północnej 36. Początek meczów o godzinie 18:30.