HO8C1252Za nami półmetek fazy zasadniczej 36 edycji rozgrywek. Do tej pory faworyci nie zawodzą i pewnie wygrywają swoje mecze. Aż dziesięć drużyn legitymuje się bilansem 4-0. Drugoligowi Ceglaże przekroczyli magiczną barierę stu punktów w jednym meczu!

Najciekawszym spotkaniem Superligi był pojedynek Planety Reklamy z City Studio Basket Squadem II. Kluczem do wygrania okazał się walka na tablicach, wygrana przez drugą ekipę City Studio 34:24. Aż osiemnaście z nich zanotował Michał Banasiak, który był najlepszym graczem spotkania. Dzięki tej wygranej podopieczni grającego trenera – Marcina Michalskiego – cały czas liczą się w walce o pierwszą czwórkę w grupie, dającą prawo do gry w playoff.
W pozostałych meczach wygrywali faworyci i drużyny, które już od kilku edycji utrzymują wysoką formę i walczą o najwyższe cele.

W I lidze byliśmy świadkami dwóch dreszczowców. W pierwszym z nich Quriersi wygrali z Gallami 51:50. Statystyki świadczą o tym, że był to mecz walki i mocnej obrony: obydwie drużyny oddały łącznie aż 115 rzutów z gry! W dodatku zanotowały ponad 80 zbiórek. Radosław Gwadera ze zwycięskiej drużyny dominował w bronionym polu trzech sekund, notując aż 23 zbiórki i 2 bloki. W Gallach wyróżnił się Jacek Synder, zdobywca 18 punktów. Dla Gallów była to pierwsza porażka w sezonie w grupie śmierci – do tej pory aż cztery drużyny legitymują się bilansem 3-1.

W II lidze Looney Squad podtrzymują zwycięską passę. Co prawda drużyna rozgrywa dopiero swój trzeci sezon, jednakże z każdym kolejnym nabiera doświadczenia, które przekłada się na coraz lepsze wyniki. Tym razem aż ośmiu zawodników zdobyło punkty i dzięki temu pokonali oni Wczorajszych.
Wydarzeniem tygodnia był występ Ceglaży, którzy pokonali DYNAMITY CZP2. W całym spotkaniu rzucili aż 103 punkty, czym na stałe wpisali się do historii ligi jako jedna z niewielu drużyn, która tego dokonała. Innym niezwykłym osiągnięciem jest aż 36 drużynowych asyst. Tym samym Ceglaże pewnie przewodzą w tabeli grupy A.

MVP całej ligi został wybrany Grzegorz Janaszkiewicz (Ceglaże). Zbliżył się do triple double, a jego linijka statystyczna to 40 punktów, 11 zbiórek, 8 asyst oraz 3 przechwyty. Jest to jeden z najlepszych indywidualnych występów ostatnich edycji ligi CNBA.

Ciekawostki czwartej kolejki 36 edycji CNBA:
–    103 punkty zdobyte przez zespół Ceglaży
–    łączny eval drużyny Ceglaży w mecz wyniósł 171
–    16 sędziów boiskowych prowadzących łącznie 24 mecze

/fot. Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2010-07-25_18-43-21
Nasi znów lepsi – Polska – Słowacja 70:46 (foto)
2. kolejka CNBA 3×3 (foto)
_MG_6522
ŁKS Łódź – Korona Kraków 72:62 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*