HO8C0425W minionej kolejce pierwszy raz w historii województwa łódzkiego można było zobaczyć, co widzi sędzia podczas meczu. Liga CNBA wprowadziła nowe rozwiązania technologiczne.

Podczas kilku spotkań Superligi i I ligi jeden z arbitrów boiskowych sędziował w specjalnych okularach sportowych. Dzięki takiej perspektywie i zapisowi video (full HD) można sprawdzić, co widział arbiter w interesujących sytuacjach w meczu. Jest to innowacyjne rozwiązanie jeśli chodzi o ligę koszykówki w Polsce. Wybrane sytuacje można oglądać na oficjalnym kanale CNBA TV.

Superliga

Młoda drużyna „Z Kimś” podejmowała wielokrotnych mistrzów Superligi, popularny M-Styl. W jednej z najbardziej doświadczonych ekip CNBA nie mógł wystąpić Filip Kenig, który bierze udział w Mistrzostwach Świata 3×3 w Guangzhou (Chiny). Nie przeszkodziło to jednak ekipie grającego trenera – Krzysztofa Sztandora – walczyć jak równy z równym z trzecią ekipą zeszłej edycji. Dopiero w końcówce Z Kimś uzyskali przewagę kilku oczek, wygrywając ostatecznie 54:42. Najlepszym zawodnikiem wśród zwycięzców był Kuba Orłowski (13 punktów, 10 zbiórek). Po przeciwnej stronie parkietu wyróżnił się były gracz Klocków – Przemysław Pawlak (14 punktów, 8 zbiórek).

Los Parkiet Cykliners zanotowali pierwszą historyczną wygraną w Superlidze. Debiutujący w tej edycji na najwyższym poziomie rozgrywkowym CNBA pokonali Sport Ekspert –  finalistów z 2012 roku. Duży udział w tym sukcesie miał Piotr Lewandowski, który trafił prawie 77% wszystkich rzutów i zdobył 19 punktów. Taką samą zdobyczą punktową może pochwalić się Przemysław Grabowski, który tym razem trafił tylko dwa rzuty zza łuku. Kluczem do sukcesu okazała się dobra gra w obronie i wygrana „deska” (o 12 zbiórek więcej aniżeli przeciwnicy).

I liga

Damian Wiaderny z Ball Dont Lie trafił 4 z 5 rzutów za trzy punkty, a do tego dołożył po trzy przechwyty i bloki, walnie przyczyniając się do pierwszej wygranej swojego zespołu nad Dzikimi Świniami. Tym razem udało się zatrzymać Mateusza Tylkowskiego, który na swoim koncie zapisał jedyne 4 punkty.

CDM Folie i Dipol.tv – pojedynki tych drużyn zawsze dostarczały sporo emocji. Tym razem góra okazali się Ci pierwsi 48:36. Kluczem do zwycięstwa była druga połowa, wygrana przez graczy Miłosza Olborskiego 28:11. Krzysztof Harlak (CDM Folie) w ciągu 32 minut na parkiecie zdobył 16 punktów i dołożył do tego 8 zbiórek. Lesław Brzuska walczył dzielnie lecz jego double double w postaci 11 punktów i 12 zbiórek nie wystarczyło do wygranej.

II liga

Titans i Looney Squad II – obydwa zespoły rozgrywają swoje debiutanckie sezony w lidze CNBA. W dodatku zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku, dostarczając wielu emocji swoim kibicom. Po zaciętej walce lepszy okazał się drugi skład Looney, wygrywając ostatecznie 30:28. Najlepszym strzelcem wśród zwycięzców był Arkadiusz Tworek ze zdobyczą 17 oczek. Marta Kwiatkowska przebywała na boisku aż 32 minuty, notując w tym czasie 5 punktów, 3 przechwyty, 2 zbiórki i wymuszając aż 6 przewinień rywali. W Tytanach Krystian Mużdżyński co prawda nie zdobył punktów, jednakże zebrał 12 piłek i 3 razy zabrał ją przeciwnikom.

UMed Bullets mimo że przegrali ostatnią odsłonę meczu 11 punktami, utrzymali do końca prowadzenie wygrywając z DYNAMITAMI CZP2 53:47. Laurent Radermecker popisał się niecodziennym osiągnięciem: prócz 16 punktów zanotował aż 21 zbiórek!

MVP całej ligi został wybrany ponownie Piotr Kacprzak (kb-adwokaci.pl). Tym razem w wygranym spotkaniu przeciwko Planecie Reklamy zdobył 24 punkty (4/8 celnych rzutów zza łuku) do których dołożył 16 zbiórek, 3 asysty i 3 przechwyty.

Więcej informacji na stronie www.cnba.pl.

/fot. Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC04489
Łodzianki trzecie na Olimpiadzie (foto)
Finał 39. CNBA (foto)
Basketmania 2020 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*