fot._Rafal_Wolski_9Na wszystkich trzech poziomach rozgrywkowych w pierwszej kolejce 36 edycji CNBA mogliśmy oglądać w akcji płeć piękną.

Paulina Kubiak (Superliga, Los Parkiet Cykliners) zdobyła 4 punkty, Monika Lechowska (I liga, Zimna Zalewajka) zaliczyła zbiórkę i dwa przechwyty natomiast Marta Kwiatkowska (II liga, Looney Squad II) może się pochwalić zdobyczą w postaci aż 10 punktów. Pierwszy raz od wielu lat w jednej kolejce panie zagrały na wszystkich poziomach rozgrywkowych.

Superliga

W najwyższej kategorii rozgrywkowej doszło do wielu roszad w poszczególnych składach. Dzięki temu do regularnych faworytów ligi (Elbudplast, Multibond, M-Styl, City Studio Basket Squad, Sharks) można w tym sezonie dołączyć drużynę kb-adwokaci.pl czy też Euro Seven. Na pewno dzięki temu będziemy świadkami wielu niespodzianek i wyrównanych spotkań. Najciekawszym z nich w pierwszej kolejce był pojedynek Planety Reklamy (dawniej Magic Travel) z Danakiem. Dopiero końcówka spotkania zadecydowała o sukcesie tych drugich. W zwycięskim zespole wyróżnił się Maciej Morawski, który zanotował double double w postaci 16 punktów i 11 zbiórek. Tomasz Sińczak z Planety Reklamy rzucił 14 oczek i dodał do nich 12 zbiórek. Małą niespodzianką jest porażka aktualnych mistrzów – drużyny Elbudplast. Musieli oni uznać wyższość najbardziej doświadczonej ekipy w historii CNBA, czyli M-Stylu.

I liga

Zimna Zalewajka po dramatycznej końcówce pokonała Sporto 34:33. W Zalewajce przez 14 minut przebywała na parkiecie jedna z nielicznych Pań na parkietach CNBA – Monika Lechowska. W tym czasie zaliczyła przeciwko ekipie Lekarzy zbiórkę oraz dwa przechwyty. Filip Nowak był głównym autorem zwycięstwa – prócz 17 punktów dołożył 3 bloki i aż 5 przechwytów. Po przeciwnej stronie parkietu wyróżnił się Bartosz Celiński, autor 14 punktów.

fot._Rafal_Wolski_1

II liga

W II lidze zadebiutowały dwie drużyny – Looney Squad II oraz Titans. Niestety muszą poczekać na swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. W składzie tych pierwszych wystąpiła Marta Kwiatkowska i zdobyła niemalże połowę punktów drużyny. Ceglaże odnieśli zwycięstwo w pierwszym spotkaniu w sezonie. Jednocześnie zdobyli oni najwięcej punktów ze wszystkich drużyn CNBA – łącznie aż 87! Nie dali szans młodej ekipie FŚŚŚT.  Najciekawszym spotkaniem tej ligi była potyczka pierwszego składu Looney z jumpcamp.pl. Ostatecznie różnicą pięciu punktów wygrali Ci pierwsi, czujący się coraz pewniej na parkietach ligi CNBA. Marek Brzozowski w poprzedniej edycji przyzwyczaił nas do dobrych występów i nie inaczej było tym razem – 13 punktów, 4 zbiórki i 3 przechwyty świadczą o dobrej formie tego gracza.

MVP całej ligi został wybrany Piotr Kacprzak (kb-adwokaci.pl). W zwycięskim spotkaniu w ramach Superligi zanotował na swoim koncie 30 punktów oraz 19 zbiórek.

Ciekawostki po pierwszej kolejce 36 edycji CNBA:
– 24 mecze, 48 drużyn, około 500 zawodników wybiegło na parkiet
– 2087 zdobytych punktów (najwięcej w Superlidze: 750)
– po raz pierwszy rozegrano mecze na nowej nawierzchni w hali KS Społem

Więcej informacji na stronie www.cnba.pl.

/fot. mat.pras. Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lkslodznowe
ŁKS Łódź zdobywcą „Róży Kutna”
RAJ20170610_76311
Festiwal Koszykówki 2017 (foto)
HO8C0295_DxO
9. kolejka 38 CNBA (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*