LOGO_LST1 września o godz. 20 w Łódzkim Domu Kultury zostanie zainaugurowana 35 edycja Łódzkich Spotkań Teatralnych. W tym roku festiwal będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Poczynając od września, a kończąc na listopadzie spektakle ŁST prezentowane będą w regionie łódzkim.

Łódzkie Spotkania Teatralne po raz pierwszy odbyły się w 1964 roku i jest to najstarsza, cykliczna impreza kulturalna w Łodzi. Od 1992 roku organizuje ją Łódzki Dom Kultury. ŁST od wielu lat uważane są za najważniejszy polski festiwal promujący nowe zjawiska w dziedzinie awangardy teatralnej i teatru tańca.

35. Łódzkie Spotkania Teatralne (1.09-08.12.2012) przyjmują nową formułę opartą na promocji teatru i tańca w województwie na pozałódzkich scenach Teatru im. S. Jaracza i na prezentacjach plenerowych. Tematyka spektakli, jak co roku, związana jest z prezentacją najwartościowszych zjawisk i tendencji w polskim i światowym teatrze.

2012_LST_Figurentheater_Wilde_Vogel_Grupa_Coincidentia_f-

ŁST otworzy w Łódzkim Domu Kultury niemiecko-polski zespół Figurentheater Wilde & Vogel / Grupa Coincidentia ze spektaklem Krabat. 2 września ŁDK, we współpracy z Łowickim Ośrodkiem Kultury zaprasza na rynek Starego Miasta na spektakl plenerowy Teatru Biuro Podróży Planeta Lem. Po spektaklach dyskusje (spotkania) z artystami prowadzić będzie dr Magdalena Hasiuk-Świerzbińska.

2012_LST_Teatr_Biuro_Podrozy_Planeta_Lem_01_2

35. Łódzkie Spotkania Teatralne odbędą się także m.in. w Bełchatowie, Kutnie, Łodzi, Łowiczu, Opocznie, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Sieradzu, Skierniewicach, Wieluniu. Po raz pierwszy na tak dużą skalę Łódzkie Spotkanie Teatralne realizowane są we współpracy z: Łowickim Ośrodkiem Kultury (1.09) – spektakl plenerowy, Sieradzkim Centrum Kultury (16.09) – spektakl plenerowy, Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie (4.10), Miejskim Domem Kultury w Radomsku (6.10), Kutnowskim Domem Kultury (20.10), Miejskim Ośrodkiem Kultury w Opocznie (26.10), Wieluńskim Domem Kultury (15.11), Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Trybunalskim (17.11), Miejskim Ośrodkiem Kultury w Skierniewicach (30.11). Zobaczymy artystów m.in. z Polski, Niemiec, USA i takich miast jak Poznań, Wrocław, Białystok, Los Angeles, Lipsk, Warszawa, Gorzów Wielkopolski.

Wstęp na wszystkie propozycje festiwalowe jest bezpłatny. Na początku września rusza nowa strona festiwalu pod adresem: www.lodzkiespotkaniateatralne.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
offpolnocna
Premiery teatralne – luty 2018
ZODZIEJ_CZASU_5
Złodziej czasu w Teatrze Arlekin
Premiery teatralne – marzec 2021

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*