422548_131366030323311_316518451_nOd 17 do 19 kwietnia Centrum Kultury Młodych zaprasza na 33 edycję Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych – Centrum 2015.

W trakcie imprezy na scenie CKM zaprezentują się spektakle z całego kraju m.in. z Piotrkowa, Bytomia, Tarnowa, Łowicza, Łodzi, Bielska-Białej, Poznania czy Bolesławca.

Gwiazdą festiwalu będzie Renata Przemyk, która wystąpi w sobotę, 18 kwietnia o godz. 20. W niedzielę o godz. 12 przed werdyktem odbędzie się pokaz spektaklu Teatru Chorea pt. Gry (w)Pana Cogito. Tydzień później, 28 kwietnia w Arterionie (Pomorska 69/71) zostaną zaprezentowane najciekasze sztuki festiwalu, a także wernisaż wystawy fotografii.

Spektakle oceniać będzie  Jury w składzie:
– Jadwiga Sącińska – teatrolog, animator kultury
– Kalina Jerzykowska – poetka, dziennikarka
– Sambor Czarnota – aktor teatralny i filmowy
– Tomasz Rodowicz – aktor, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru „Chorea”   
Jury przyzna nagrody pieniężne i rzeczowe w kategoriach zbiorowych  i indywidualnych zgodnie z ustalonym werdyktem. Łączna pula nagród pieniężnych wynosi 6.000,00 zł.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym pt „Życie to jest Teatr”. Celem Konkursu jest prezentowanie i promocja twórczości fotograficznej, poświęconej działalności inspirowanej teatrem i iluzją teatralną przejawiającą się w każdej chwili życia. Odkrywanie przez twórców motywów nierealnych, sztucznych oraz surrealistycznych towarzyszących ludziom na scenie życia

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
konfrontacjelogo1
Ogólnopolskie Konfrontacja Teatrów Młodzieżowych Centrum 2011
niemajakumamy
Nie ma jak u mamy w Teatrze Muzycznym
Improwizowana_Komedia_Muzyczna_-_plakat
Improwizowana Komedia Muzyczna w Teatrze DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*