_SIA2637Jury 33. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w składzie: Piotr Dzięcioł – przewodniczący, Ewa Błaszczyk, Jerzy Kapuściński, Sebastian Majewski, Wioletta Laszczka-Bubień – sekretarz po obejrzeniu dwunastu konkursowych spektakli dyplomowych zaprezentowanych przez studentów Wydziałów Aktorskich: Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Jury przyznało Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną w wysokości 15.000 złotych ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską Pani Barbarze Wypych z PWSFTViT w Łodzi za rolę Withy w spektaklu „Kamień”.

Jury przyznało cztery równorzędne nagrody główne w wysokości 4.000 zł każda:

– Magdalenie Jaworskiej z PWST w Krakowie za rolę Lidki w spektaklu „Niech żyje wojna!!!”,
– Katarzynie Dmoch z PWST w Krakowie Filia we Wrocławiu za role Maryny, Kliminy, Upiora w spektaklu „Wesele” oraz role Lily, Rhondy, Ellen w spektaklu „Lew na ulicy”.
– Grzegorzowi Otrębskiemu i Marcinowi Miodkowi z PWSFTViT w Łodzi za role Henryka/Władzia w spektaklu „Ślub”,

Jury przyznało siedem równorzędnych wyróżnień w wysokości 2.000 zł każde:

– Krystianowi Durmanowi z PWST w Krakowie Filia we Wrocławiu za role Księdza, Ojca i Nosa w spektaklu „Wesele”,
– Mikołajowi Chroboczkowi z PWSFTViT w Łodzi za rolę Ojca w spektaklu „Ślub”,
– Monice Frajczyk z PWST w Krakowie za rolę Marusi w spektaklu „Niech żyje wojna!!!”,
– Katarzynie Ucherskiej z AT w Warszawie za rolę Stalina w spektaklu „Mistrz i Małgorzata”,
– Natalii Łągiewczyk z PWST w Krakowie Filia we Wrocławiu za rolę Racheli w spektaklu „Wesele”, i role Laury, Scarlett i Nellie w spektaklu „Lew na ulicy”
– Sebastianowi Jasnochowi z PWSFTVIT w Łodzi za rolę Pijaka w spektaklu „Ślub”
-Kacprowi Sasinowi z PWST w Krakowie Filia we Wrocławiu za rolę Czepca w spektaklu „Wesele” i role Davida, Edwarda i Martina  w spektaklu „Lew na ulicy” .

Jury przyznało nagrody specjalne:

– dwie nagrody w wysokości 2.000 zł każda ufundowane przez Opus Film dla aktorów, których chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym:
Annie Mrozowskiej z PWSFTViT w Łodzi  za rolę Mańki w spektaklu „Ślub”,
oraz Piotrowi Nerlewskiemu z PWST w Krakowie za rolę w spektaklu „Amok. Pani Koma zbliża się!”,
– nagrodę im. Jana Machulskiego „Bądź orłem, nie zniżaj lotów” w wysokości 100 USD Stefanowi Krzysztofiakowi z AT w Warszawie za rolę Siemiona Miedwiedienko w spektaklu „Sześć portretów z mewą w tle” oraz za role w spektaklu „Poza rzeczywistością”,
– nagrodę w wysokości 1.500 zł za wrażenia audialne ufundowaną przez Grupę Toya zespołowi aktorskiemu spektaklu „Jungle People” z PWSFTViT z Łodzi w składzie: Adrian Budakow, Miłosz Karbownik, Karolina Krawczyńska, Damian Kret, Sylwia Madejska, Paulina Nadel, Mateusz Rzeźniczak , Maria Szafirska, Jędrek Wielecki.

Nagrody publiczności XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych dla Najbardziej Elektryzującej Aktorki i Najbardziej Elektryzującego Aktora ufundowane przez PGE w wysokości
3.000 zł każda otrzymują:
– Barbara Wypych z PWSFTViT w Łodzi – Najbardziej Elektryzująca Aktorka,
– Sebastian Jasnoch z PWSFTViT w Łodzi – Najbardziej Elektryzujący Aktor.

Jury pragnie podkreślić wysoki poziom kreacji aktorskich w spektaklach wyreżyserowanych przez Monikę Strzępkę, Grzegorza Wiśniewskiego, Remigiusza Brzyka, Marcina Libera i Waldemara Zawodzińskiego.

/.fot. mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_3788
Muzyczny na festiwalach
IMG_6601
Tuwim Julek w podwórku Piotrkowskiej 102 (foto)
_MG_9246
Druga 50-ka Bałtroczyka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*