30. ŁóPTA – informacja

lopta30Po raz 30. w Łodzi odbędzie się Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich – ŁóPTA. Od 6 do 8 października do Łódzkiego Domu Kultury przyjadą zespoły teatralne z całego województwa.

Ideą przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej poszczególnych grup. Od trzech lat Przegląd otworzył się również na zespoły teatralne z całej Polski. W ubiegłym roku gościliśmy grupy m.in. z Gdyni, Warszawy czy Wrocławia.

Uczniowie szkół średnich, studenci i dorośli będą mogły stanąć ze sobą w szranki, aby uzyskać tytuł „Najlepszego spektaklu teatru nieprofesjonalnego w województwie łódzkim”. Jednocześnie najlepsze przedstawienie może zostać nominowane do tegorocznych Łódzkich Spotkań Teatralnych i ruszyć w tourne po scenach w województwie łódzkim. W tym roku pula nagród wynosi 8.000 zł. Dla uczestników są przewidziane warsztaty teatralne, które poprowadzi m.in. Tomasz Rodowicz (reżyser, muzyk, aktor, założyciel i dyrektor Teatru Chorea).

lopta31

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *