WPresiaW najbliższy piątek, 29 stycznia, aktor Teatru Arlekin Waldemar Presia będzie obchodził 30-lecie swojej pracy artystycznej.

 
O godzinie 11:30 rozpocznie się spektakl Piotrus Pan, w którym Waldemar Presia gra Kapitana Haka, a około 13 odbędzie sie cześć oficjalna jubileuszu.

– Mówią, że urodził się w teatrze. To może być prawda. Wie o Arlekinie wszystko. O historii, repertuarze, ludziach, lalkach, wpadkach i sukcesach […] Ma jedną namiętność – teatr. Ale dwie twarze. Siebie traktuje z humorem, ale to co robi z powagą i pasją […] Zawsze oglądaliśmy go i oglądamy z radością. Budzi emocje i sympatie. A dzieci go kochają na scenie i poza nią. Brał udział we wszystkich akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez Teatr – 'Ferie w Arlekinie’, 'Warsztatach teatralnych’. Sam stał się wreszcie instytucją. Prowadzi zajęcia w przedszkolach, gra i przygotowuje przedstawienia z dziećmi, uczy je czym jest teatr, jak powstaje spektakl i jakimi technikami się posługuje. Słowem omnibus – opowiada Urszula Raczkowska-Reiter.

Waldemar Presia występował w wielu przedstawieniach  m.in. : Krawiec Niteczka, Śmiej się śmiej, mała Oshin; Przygody Misia Rymcimcim; Nowe szaty Króla; Trzej Muszkieterowie; Malutka Czarownica; Piękna i Bestia; Alicja w Krainie Czarów; Królewna Śnieżka; Skarby Pirata Cynamona; Tajemnica wesołego miasteczka; Piotruś Pan; Niebieski Piesek.

Wielokrotnie nagradzany. W zeszłym roku otrzymał Srebrny Medal 'Za Długoletnią Służbę’. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2010.

Więcej informacji na stronie: www.waldemarpresia.eu.

 
/na podstawie informacji prasowych.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1aaa
Godzina spokoju – 45. premiera Teatru dla niewidomych
W_KRAINIE_TEATRU_bordowy
W krainie teatru
37 Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych – Centrum 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*