DSCF1541Po raz kolejny w Parku Staromiejskim odbył się turniej gry w bule, znanej również jako petanka, pod hasłem „Marzanna Cup – VII edycja” w ramach cyklu 3 x TAK dla Petanque. Organizatorem jest Uczniowski Parafialny Klub Sportowy „BULA”.

Miejsce zawodów to już tradycyjnie placyk przy pomniku Aleksandra Kamińskiego. To tam bardzo często spotkać można pojedynczych graczy w bule, jednak w niedzielę 22 marca spotkać było można dużo więcej amatorów tej gry. Zgromadzili się zarówno mężczyźni jak i kobiety, wszyscy w bardzo zróżnicowanym wieku. To doskonale pokazuje, że nie ma żadnych przeciwskazań do gry w bule. Nie wymaga ona wyjątkowej kondycji, a gra jest przyjemna i lekka. Na placu pozbawionym trawy zostały wyznaczone tzw. bulodromy, czyli miejsca rozgrywek. Zawodnicy rzucali metalowymi bulami o wadze mieszczącej się w granicach 650 do 800 g do znacznie mniejszej, zwanej świnką.

W turnieju mogły wziąć udział zarówno amatorzy, jak i zawodowi gracze posiadający licencję PFP (Polska Federacja Petanque). Wpisowe dla osób dorosłych wynosiło 10 zł, zaś uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów na podstawie legitymacji szkolnej byli zwolnieni z wpisowego. Laureaci od I do IV miejsca zostali nagrodzeni statuetkami, zaś zdobywcy od I do VII miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy.

joomplu:87303

Kolejne turnieje w ramach 3 x TAK dla Petanque odbędą się kolejno: 29 marca – „Prima Aprilis Cup – VII edycja” oraz 12 kwietnia – XI Otwarte Mistrzostwa Łodzi w grze pojedynczej.

Polska Federacja Pétanque ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Została założona w 2002 roku, a rok później stała się członkiem FIPJP – Międzynarodowej Federacji Pétanque i Gry Prowansalskiej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XIX_OOM
XIX OOMŁ 2013 – drugi tydzień
Kalendarz sportowca – luty 2019
Mistrzostwa Polski we wspinaczce na czas (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*