3. kolejka 38 CNBA (foto)

HO8C5679Po trzeciej kolejce rozgrywek nadal niepokonany jest zespół Macieja Marcjanka. W I lidze Uniwersytet Medyczny po dramatycznej końcówce pokonuje Dzikie Świnie natomiast Cyklinersi ogrywają Hycom Basket Squad II. W pozostałych ligach drugie składy Rozjuszonych Leniwców oraz Looney Squad solidarnie wygrywają dwoma punktami.

Elbudplast radzi sobie znakomicie na początku rozgrywek, choć ani razu nie wystąpił w pełnym składzie. Dobra gra jest dużą zasługą Macieja Marcjanka, który notuje do tej pory średnio ponad 14 punktów i 9 zbiórek. Dzięki temu zespół jest jedynym niepokonanym w Superlidze. Wicemistrzowie 37 edycji – Multibond – doznali pierwszej porażki, ulegając Z Kimś 44:56. Po przenosinach do nowego zespoły błyszczy Kacper Bartos, który obecnie jest najefektywniejszym zawodnikiem tej klasy rozgrywkowej. W meczu wielokrotnych mistrzów ligi, M-Styl w czwartej kwarcie pozwolił Sharksom zdobyć jedynie dwa oczka, dzięki czemu zanotował kolejną wygraną. Filip Kenig pokazał swoją wszechstronność, notując 8 punktów, 8 zbiórek, 6 asyst i 5 przechwytów.

W I lidze po 10 minutach spotkania Dzikie Świnie prowadziły aż 16:4. Uniwersytet Medyczny odrabiał straty i w samej końcówce wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał. Dla wygranych aż 21 punktów zdobył Michał Wysocki. Los Parkiet Cykliners po interesującym spotkaniu pokonał zespół Marcina Michalskiego, czyli Hycom Basket Squad II. W pojedynku strzeleckim Piotr Lewandowski (23) był lepszy od Piotra Malesy (17) i to postawa tego pierwszego przyczyniła się do końcowego sukcesu Cyklinersów.
Kolejne wygrane na swoje konto zanotowały zespoły z doświadczeniem w Superlidze: Gromar Bad Boys, Sporto-Medsolver Oil oraz Rozjuszone Leniwce. Wymienione ekipy są niepokonane w tej fazie rozgrywek.

Pomimo bardzo dobrej gry Jacka Syndera (19 punktów, 7 zbiórek) Gallowie nie sprostali drugiemu zespołowi Leniwców. Przeciwnicy zagrali bardziej zespołowo notując prawie trzy razy więcej asyst. W innym ciekawym meczu dzięki double double Kacpra Dąbrowskiego, Potęga i Sława pokonuje Wczorajszych, natomiast All4One okazuje się lepsze od Chechło Drinking Team.

W najniższej klasy rozgrywkowej Looney Squad II oraz Lucky Losers walczyli do ostatniej sekundy. W końcowym rozrachunku to ci pierwsi mogą dopisać kolejne dwa punkty w tabeli za zwycięstwo 32:30. Kluczem do sukcesu okazała się mniejsza liczba strat, choć obydwie drużyny miały problem ze skutecznością. Aesthetic Lions po wygranej z ŁKSG utrzymują fotel lidera III ligi.

Jak co tydzień wybrano MVP kolejki w każdej lidze. W Superlidze został nim wybrany Maciej Marcjanek (Elbudplast), w I lidze Piotr Lewandowski (Los Parkiet Cykliners), w II lidze Jacek Synder (Gallowie). W III lidze w ramach trzeciej kolejki ostatni mecz odbędzie się w sobotę 14 października.

Już w najbliższą sobotę zapraszamy do hali KS Społem Łódź, gdzie przez dwie godziny będziemy oglądać zmagania w ramach III ligi oraz CNBA 3×3.  Początek spotkań od 16:10. Więcej szczegółów na www.cnba.pl.

Organizator: stowarzyszenie CNBA
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi. Basketzone.pl, Formotiva Pharma Nutrition, Agencja Zet-Kreska, Matshop.pl, All Star Klubokawiarnia, Fundacja MG13, KS Społem Łódź, Radio Eska, ŁZKosz.

/fot. mat.pras. Rafał Wolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *