HO8C8184Aż sześć spotkań na zapleczu Superligi rozstrzygnęło się dopiero w ostatnich sekundach czwartej kwarty. W najciekawszym z nich Quriers pokonali Gallów 37:36. Michał Bieżyński rzutem równo z syreną zapewnił zwycięstwo Elbudplastowi, dzięki czemu mistrzowie sprzed dwóch lat walczą o miejsce w playoff. W II lidze jedynie Ball Dont Lie oraz Wczorajsi nie ponieśli jeszcze porażki

Gallowie co roku są zespołem, który walczy o najwyższe cele – jeszcze do niedawna rywalizowali w Superlidze. Tym razem skuteczny opór postawili Quriersi, którzy okazali się lepsi w wyrównanej końcówce. Ten zacięty pojedynek rozstrzygnął się dopiero w dogrywce, która w lidze CNBA ma postać serii pięciu serii rzutów wolnych. Po tym spotkaniu każda drużyna grupy A I ligi ma na koncie zwycięstwo, co pokazuje, że wszystko się jeszcze może zdarzyć.

Michał Bieżyński okazał się bohaterem meczu na szczycie pomiędzy Elbudplastem a Euro Seven. Nie dość, że zanotował najwięcej punktów w zespole, to po asyście Andrzeja Kruszyńskiego zdobył również te najważniejsze. W szeregach przeciwników wyróżnił się Jakub Lisowski, który trafił 4 z 7 rzutów zza łuku, gromadząc 24 oczka.  Wzmocniona ekipa M-Stylu nie dała szans Sport Ekspertowi. Duża w tym zasługa Bartłomieja Szczepaniaka, który aż 12 razy otwierał partnerom drogę do kosza. Cały zespół podopiecznych Krzysztofa Sztandora zanotował 27 asyst, a sześciu zawodników zdobyło 10 lub więcej punktów.

W II lidze Wiśniowa Góra celnym rzutem wolnym w ostatniej akcji meczu zapewniła sobie zwycięstwo nad FŚŚŚT. Marcin Stawiany zanotował na swoim koncie 24 punkty i 7 asyst, walnie przyczyniając się do sukcesu swojego zespołu. W szeregach przeciwników wyróżnił się Mikołaj Góralski, którego solidne double-double (11 punktów, 13 zbiórek) było tym razem niewystarczające, aby świętować triumf. Jakub Rutecki (23 punkty, 7 zbiórek, po 3 bloki i przechwyty) poprowadził Wczorajszych do kolejnej wygranej, dzięki czemu zbliżają się do zapewnienia sobie miejsca w playoff. Najlepszym zawodnikiem kolejki został wybrany Mateusz Staniaszek z zespołu Z Kimś. Na najwyższy wskaźnik efektywności wśród prawie 530 zawodników złożyło się 25 punktów, 7 asyst oraz rekordowe w tej edycji 8 przechwytów.

Kolejne mecze już 14 marca w hali KS Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi. Początek od godz. 18:30 – wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie www.cnba.pl.

/fot. Rafał Wolski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Harlem Globetrotters w Atlas Arenie
HO8C0425
36. CNBA – 2 kolejka (foto)
1. runda 40 edycji CNBA (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*