SFF_plakatLokalni restauratorzy, food trucki ze wszystkich krańców Polski i przysmaki z całego świata – tak w skrócie opisać można letnią edycję Łódź Street Food Festiwal, która odbędzie się w niedzielę, 8 czerwca, na terenie Piotrkowskiej 217. Tym razem festiwalowa oferta zostanie poszerzona o menu dla najmłodszych oraz specjalną Strefę Dziecka, która zapewni małym łodzianom sporo atrakcji. Patronem medialnym jest Plaster Łódzki.

Letnia odsłona ŁSFF
W drugą niedzielę czerwca dawną fabrykę Józefa Johna, czyli pofabryczny teren Piotrkowskiej 217, już po raz trzeci wypełnią restauracyjne stoiska oraz food trucki. Propozycji streetfoodowego menu będzie można spróbować na terenie hali Piotrkowskiej 217 i na świeżym powietrzu, od godziny 11 do 17.

„Festiwal cały czas się rozwija, poszerzamy jego kulinarną ofertę, wprowadzamy nowe atrakcje, ale idea pozostaje bez zmian. Promujemy tzw. jedzenie na mieście, ale w wersji pełnowartościowych dań, które mimo przyrządzania „na szybko” są świeże, zdrowe i oczywiście bardzo smaczne.” – tłumaczy Radosław Szwugier, koordynator projektu Piotrkowska 217 z firmy OKAM Capital.

Dwie poprzednie edycje wzbudziły ogromne zainteresowanie mieszkańców Łodzi, co świadczy o tym, że łodzianie naprawdę pokochali wydarzenia tego typu. W styczniu ponad 3 tys., a kwietniu prawie 10 tys. osób odwiedziło Festiwalowe stoiska. Rosnąca frekwencja przekłada się oczywiście na coraz dłuższą listę wystawców.

Z festiwalowej karty
Tym razem, jak zapewniają organizatorzy, festiwalowa oferta kulinarna będzie jeszcze bogatsza. Swój udział w Festiwalu zapowiedziało ponad 60 wystawców. Lista restauracji i blogerów, na której znajduje się ponad 40 pozycji, zapowiada się bardzo ciekawie. 

„Kuchnia amerykańska, hiszpańska, indyjska, japońska, meksykańska czy włoska to już stałe pozycje w menu Festiwalu. Nie oznacza to jednak, że tym razem nie będzie niespodzianek. Bardzo cieszy nas ogromne zainteresowanie, jakie ŁSFF wzbudza wśród restauratorów. Jedną z nowości, o której możemy powiedzieć już teraz, będzie stoisko z kuchnią etiopską.” – zapowiada Anna Plocek z agencji interaktywnej The Program – współorganizatora Festiwalu.

Łódź Street Food Festiwal nie mógłby się odbyć bez restauracji-furgonetek, które, w większości, długim korowodem przyjadą do Łodzi z Warszawy. Wszystkich gości Festiwalu ucieszy fakt, iż coraz więcej food trucków pojawia się na co dzień w samej Łodzi. W niedzielę, 8 czerwca, na Piotrkowskiej 217 nie może zabraknąć również łódzkich mobilnych restauracji, czyli m.in. Gastromachiny, BB King, Tommy Burger, Pizza Truck, Bystro oraz Chili Moi Mili.

3.SFF_grafika

Strefa Dziecka
Specjalną niespodzianką letniej edycji ŁSFF będzie Strefa Dziecka. Główne atrakcje przygotuje Studio Se-ma-for, które poprowadzi m.in. warsztaty plastyczne. Na terenie strefy gier logicznych mali goście będą mogli zmierzyć się z zagadkami i quizami dotyczącymi animacji i ulubionych bajkowych bohaterów. To tu znajdzie się także wielkoformatowa gra planszowa oraz puzzle. Po wszystkich atrakcjach dzieci chwilę wytchnienia znajdą w strefie odpoczynku, która zlokalizowana będzie w klubokawiarni All Star, na pierwszym piętrze jednego z festiwalowych budynków. Tam najmłodsi obejrzą m.in. najnowsze przygody Parauszka.

„Letnia edycja Festiwalu odbędzie się dokładnie tydzień po Dniu Dziecka, dlatego zaplanowaliśmy dla małych mieszkańców Łodzi specjalne atrakcje. Każdy wystawca przygotuje także propozycję menu dedykowaną dzieciom. Będzie to specjalne danie lub mniejsza porcja.”  – wyjaśnia Anna Plocek.

Dodatkowe atrakcje zapewni łódzka Szkoła Tańca i Zabaw Twister, która w czasie Festiwalu zajmie się malowaniem dziecięcych twarzy, skręcaniem balonów oraz organizacją zabaw, konkursów i gier. Natomiast lubiana przez wielu łodzian Stylowa Wata oczaruje wszystkich pokazem dużych baniek mydlanych.

Niespodzianką tej edycji jest także Kiermasz Kreatywnych, który zlokalizowany będzie zaraz przy wejściu od ul. Piotrkowskiej. Kiermasz wspierany jest przez Urząd Miasta Łodzi.

Organizatorami festiwalu jest spółka Okam, właściciel zabudowań Piotrkowskiej 217 oraz agencja interaktywna The Program. Więcej informacji dotyczących Łódź Street Food Festival znajduje się na www.facebook.com/piotrkowska217

SFF_fot.3 

Piotrkowska 217
Pofabryczny kompleks Piotrkowskiej 217 to niegdyś bardzo prężnie działająca fabryka maszyn, którą w 1866 roku założył niemiecki emigrant z Czech – Józef John. Obecnie właścicielem terenu jest spółka Okam, która tworzy w tym miejscu Łódzką Strefę Kreatywną, czyli centrum rozwoju dla młodych, kreatywnych biznesów. Inicjatywie towarzyszy nowopowstający Food Boutique – pierwszy w Polsce całoroczny targ z unikatową żywnością. Oprócz Łódź Street Food Festival na terenie Piotrkowskiej 217 w marcu br. zorganizowano pierwszą edycją Łódź Street Fashion Festival.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Nabory na dyrektorów instytucji kultury
Wielka bitwa morska w Porcie Łódź
zdrowie_pod_kontrola
Zdrowie pod kontrolą

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*