Zapraszamy do obejrzenia transmisji  z prezentacji trzech krótkich spektakli solowych transmitowanych na żywo ze sceny Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Spektakle stworzyły i zatańczą trzy artystki, na różny sposób związane z Łodzią. Ich prace były prezentowane i nagradzane na wielu konkursach i festiwalach. Julianna Walczak studiuje w Łodzi od 3 lat, należy do kolektywu Connecting Arts. Katarzyna skończyła w Łodzi studia dwa lata temu i wraca tu podczas twórczych poszukiwań, obecnie w ramach Laboratorium choreograficznego w Materii z Katarzyną Paluch czy projektu Madi Rostkowskiej. Zuzanna Kasprzyk związała się z Łodzią kilka lat temu, tańczy w spektaklach, wykłada na Akademii Muzycznej i tworzy tu swoje choreografie – jedną z nich była zeszłoroczna praca „Biegnący”.

miejsce: profil Materii na Facebooku, live streaming z Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

czas: 5.12.2020, g. 19:00

dostęp: Link do streamingu znajdziecie Państwo w Wydarzeniu na FB oraz na www.materialodz.pl w dniu 5.12.2020.

Informacje o spektaklach:

solo We are very sorry, but there is no place for Susanna

choreografia i wykonanie: Zuzanna Kasprzyk

muzyka: Kenny Chao

Premiera: Gdańsk, Solo Dance Contest 2013

czas trwania: 15 min

Zuzanna Kasprzyk, studentka PWST na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, absolwentka gliwickiej szkoły baletowej, była jedyną kobietą w finale. Jej solo czerpie inspirację z absurdalnej odpowiedzi, którą otrzymała w odpowiedzi na swój wniosek o grant. Ruch oparty jest na sztukach walki, wykonywanych częściowo z wprawą, precyzją i perfekcyjną techniką, a częściowo w stylu kpiącym ze scen walki w grach komputerowych.

solo Depresja: o tym, jak spakowała moją duszę

choreografia i taniec: Julianna Walczak

premiera: Łódź 2020

muzyka: Locked Groove

czas trwania: 9 min

Jak świeci słońce to czuję się bardzo zobowiązana wobec niego. Lepiej nic nie mów. O innych się troszczysz, daj sobie czas. Ale w końcu słońce, czuję je na skórze, ale muszę kupić filtr na twarz, znowu blokuje. Dlaczego dbam tylko jak tonę. Wszystko jest zajebiście, ale nie bój się jeździć rowerem. Panie zamykają – Kocham Cię.

Solo prezentowane było podczas finału Solo Dance Contest 2020 w Gdańsku.

Julianna Walczak – tancerka, performerka i instruktor tańca współczesnego. Studentka choreografii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Tańcem zajmuje się od 14 lat. Laureatka konkursu choreograficznego Solo Dance Contest 2020 oraz Linkage Contemporary Dance Miniatures w Bułgarii. Występowała i współtworzyła spektakle prezentowane na wielu festiwalach w Polsce, m.in. Warsaw Dance Days i Labirynt. Członek grupy performatywnej Connecting Arts.

solo Krystyna in flamenco mood

choreografia i taniec: Katarzyna Myrda

muzyka: Angel Canales, Sara Baras and Isaac Albéniz

Julianna: Łódź, 24 stycznia 2020, autor muzyki Locked Groove

czas trwania: 6 min.

Jestem Milagros. Noszę czerwone spódniczki i tańczę w kolorowych dyskotekach do białego rana, wrzeszcząc „mi corazon” jest „cambio dolor”. Jestem wtedy głośna i wszechobecna w swoim bólu. Jestem Krystyną-kobietą pokorną, wrażliwą, wyrozumiałą, o kojącym dotyku i niezłomnym spokoju. Kobietą mądrą. Kobietą żoną. Kobietą Polką. Kobietą obecną.

Katarzyna Myrda – tancerka, choreograf, promotorka sztuki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na Wydziale Artystycznym i Uniwersytetu Łódzkiego. uczestniczka programu ACTA- Actor Training in a Globalised World w Copenhagen International School of Performing Arts oraz University of Malta. Pomysłodawczyni oraz tancerka spektaklu „Dual Fusion” (reż. Paweł Grala, Dotknij Teatru 2018), rezydentka Krakowskiego Centrum Choreograficznego (2018), laureatka III miejsca na konkursie choreograficznym Sense of Move w Tarnowie (wraz z Agnieszką Janicką za za miniaturę spektaklu „Bagaż”). Założycielka Stowarzyszenia Artystycznego PoruszaMY z którym zrealizowała ogólnopolskie projekty jako ich pomysłodawczyni, promotorka, performerka oraz choreografka.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Don Carlos w TVP Kultura
teatrherbst
Teatr w Pałacu Herbsta
rusalka
Premiery teatralne – marzec 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*