Od 14 do 16 września w Łodzi odbywał się 29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, największą tego typu impreza w Polsce. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Brian Azzarello, Peter Milligan, Grzegorz Rosiński, William Maury czy Mawil.

Na festiwalu nie zabrakło plejady polskich twórców oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych, strefy targowej, gier planszowych, cyfrowych gier karcianych, stref Manga Corner i Star Wars, cosplay’a i wielu innych atrakcji. Swoje premiery miały liczne komiksy, w tym albumy dla dzieci wyłonione w konkursie im. Janusza Christy organizowanym przez wydawnictwo Egmont.

W Atlas Arenie nie zabrakło atrakcji dla miłośników gier. W strefie wolnego grania znalazła się strefa elektronicznych gier karcianych (Arena of Cards). W strefie konsolowej zaprezentowano najnowsze gry, które ukazały się do czasu festiwalu. Każdy mógł też zagrać w Quake Champions, a także zapoznać się ze sprzętem gamingowym – tym nowym jaki i retro, z goglami VR oraz stanowiskami z platformami do chodzenia.

Festiwal przygotował ogromną strefę gier bez prądu na nowo otwartym obiekcie Łódź Sport Arena, czekało tam przeszło 200 stanowisk do grania w game roomie przygotowanym przez Gralnia – Gry bez prądu oraz wydawnictwo Egmont. Ponad setka gier planszowych, turnieje, animatorzy, a także mistrzostwa Polski w Potwory z Tokio.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Zobacz także:

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1770
Odjazdowy Bibliotekarz 2014 (foto)
_MG_1961
73. Rocznica Likwidacji Obozu Cygańskiego w Litzmannstadt Getto (foto)
Festiwal Kolorów w Łodzi 2018 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*