wosssp15 stycznia 2017 r. w całej Polsce po raz dwudziesty piąty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w Łodzi imprezy odbywać się będą w kilku miejscach. Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Manufakturze i na ulicy Piotrkowskiej, Specjalnie dla was przygotowaliśmy wciąż aktualizowaną ściągawkę. Dzięki niej dowiecie się, gdzie i o której warto pójść.

AUKCJE ŁÓDZKIEGO SZTABU : http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=44861173 

AUKCJE UMŁ http://uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=31772

AUKCJE MTŁ http://www.targi.lodz.pl/aktualnosci/1368-juz-po-raz-kolejny-mtl-gra-razem-z-wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy/

Aukcje UMED www.aukcje.wosp-umed.pl 

Manufaktura

Manufaktura od samego początku włącza się w organizację finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz 11. na rynku spotkają się wolontariusze i wszyscy ci, którzy chcą wesprzeć tę szlachetną imprezę.

W Manufakturze swoje siedziby będą miały też sztaby WOŚP: Straży Miejskiej oraz Miejskiej Areny Kultury i Sportu – łącznie 350 wolontariuszy odda tu swoje puszki! 

Na rynku

Rynek Manufaktury będzie tętnił życiem już od godz. 10.  Będzie można tu podziwiać m.in. zabytkowe samochody, w tym dawny wóz strażacki, motolotnię, szybowiec, symulator lotów łódzkiego aeroklubu, a także auta do driftu i pojazdy wojskowe.

Świetną pamiątką z udziału w 25. finale WOŚP będzie zdjęcie z fotobudki, która przez cały dzień będzie stała na rynku Manufaktury.

Przez cały dzień przy stanowiskach będą dyżurować ratownicy z PCK – nie zabraknie oczywiście pokazów pierwszej pomocy. Ciekawie zapowiadają się pokazy straży wodnej – ratownicy przywiozą m.in. sanie wodne i ponton ratowniczy. Będą też strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Tradycyjnie na WOŚP w Manufakturze przyjedzie także grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 4008. Sprawność oka będzie można sprawdzić na strzelnicy. Miłośnicy mocnych przeżyć będą mogli wziąć udział w warsztatach surwiwalowych (przez cały dzień na rynku). Od godziny 14.30 do godz. 16 z kolei Łódzkie Morsy czekają w lodowatej wodzie na śmiałków, którzy chcą im towarzyszyć.

Wszyscy, którzy zmarzną, będą mogli posilić się pysznym żurkiem. Zupa, gotowana w ogromnym garnku, będzie gotowa już o godz. 11. Chętni będą mogli nie tylko wrzucić datki do puszek, ale pomóc też w inny sposób – oddając krew. Na rynku w godz. 12-19 będzie stał krwiobus RCKiK. Z kolei Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w zamian za datki do puszek, będzie rozdawał kamizelki odblaskowe.   O. godz. 17:45 na lodowisku zaplanowano pokaz fireshow, w związku z tym ostatnie wejście na ślizgawkę zaplanowano o 16:45. Później lodowisko wznowi pracę o godz. 18:45.

Muzyczna odsłona WOŚP
Podczas każdego finału WOŚP, ważną rolę odgrywa także muzyka na żywo. Zacznie się z przytupem – od występów orkiestr dętych, które zaplanowano o godz. 12, 12:30 oraz 15:30. Od godz. 16 na scenie zagrają łódzkie zespoły i wokaliści:

16:00 SCREAMIN’ DOLLZ
16:20 JUSTYNA PANFILEWICZ
16:40 KCB
17:00 MARCELINA MRÓZ
17:40 KONKUBENT
18:00 ZAWIERKA
18:40 SEBASTIAN WOJTCZAK
19:00 SONIA & ROZDARTY POŃCZOCH
19:15 ANGIE
19:25 SAMOKHIN BAND
19:45 PAGE
20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA
20:05 – 20.45 GWIAZDA/IRA

Tuż przed godz. 20 – wielki finał, czyli Światełko Do Nieba, tradycyjnie z udziałem Anioła Łódzkiego. Z Parku Staromiejskiego wystrzelone zostaną fajerwerki, które najlepiej ogląda się oczywiście z rynku Manufaktury.

Gwiazdą na zakończenie 25 Finału WOŚP, po pokazie sztucznych ogni, będzie zespół IRA. Artur Gadowski wraz z muzykami porwie tłum do wspólnej zabawy w rytmie największych hitów grupy: „Ona jest ze snu”, „Nie daj mi odejść”, „Nadzieja” i „Parę chwil. 

W rotundzie przez cały dzień będzie można brać udział w 25 licytacjach na 25-lecie WOŚP. Poprowadzi je Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP. Wśród licytowanych przedmiotów są m.in. płyty z etiudami wybitnych studentów łódzkiej „Filmówki”, a także ogromny znaczek pocztowy z autografem i dedykacją Jurka Owsiaka. Na aukcję trafią też zdjęcia z wystawy „Olśniewająca Łódź”, którą można aktualnie oglądać nad rotundą galerii handlowej Manufaktury.

Jak na WOŚP przystało, nie zabraknie pokazów ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy. Jak prawidłowo wykonywać masaż serca, pokażą dzieciaki z Fundacji Mała Straż, które RKO wykonują na…. pluszowych misiach. Dzięki współpracy ze studiem Se-Ma-For po raz pierwszy mali strażacy będą ratować także Misia Uszatka uwięzionego w „maluchu”. Pokazy zaplanowano o godz. 11:45 oraz 12:30. Jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy zaprezentują też dzieci z SP 35 o godz. 13:15. To ci uczniowie w październiku ub. r. pod wodzą Pokojowego Patrolu WOŚP pobili rekord Guinessa w jednoczesnym RKO!

Tego dnia w rotundzie zaprezentują się także tancerze z Egurrola Dance Studio –układy najmodniejszych tanecznych gatunków będzie można podziwiać o godz. 14:45, 15:30 17:15 i 18. O godz. 16 efektowne show brazylijskiej sztuki walki zaprezentuje grupa Capoeira Łódź. Pół godziny później na scenie pojawi się znana z programu MasterCher Klaudia Budny– będzie smacznie!

W 25. finał WOŚP włączają się także łódzkie uczelnie: będzie stanowisko Uniwersytetu Łódzkiego, a Politechnika Łódzka i Solar Team zaprezentują słynny bolid solarny. Przy wejściu głównym stanie wystawa absolwentek szkoły filmowej. Nie zabraknie motocykli – stalowe rumaki grup Motocyklistów m.in. Berserkers i Czarne Orły będą wystawione w pasażach i rotundzie.

W trakcie 25. finału WOŚP w Manufakturze, przygotowano także sporo atrakcji z myślą o najmłodszych. Na rynku na dzieciaki stanie wesołe miasteczko. Przez cały dzień przy stanowisku Straży Miejskiej będzie można pogłaskać kucyki, a w godz. 10-15 sprawdzić swoje umiejętności zdalnego sterowania niewielkimi pojazdami. O godz. 11:30 do Manufaktury zawita smoczyca Niunia – symbol Teatru Arlekin. Uroczy stwór zawsze wzbudza zachwyt nie tylko najmłodszych.

W galerii handlowej dzieci będą mogły uczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, a także podziwiać tancerzy z Egurrola Dance Studio.


Pasaż Schillera – ulica Piotrkowska

NIEDZIELA 15.01.2017
11:00-16:00 FESTYN ul. PIOTRKOWSKA- od Mickiewicza do Traugutta:
– estrada będzie usytuowana na ulicy Piotrkowskiej na wysokości ul. Roosevelta, sceną w kierunku pl. Wolności. Koncert zaczyna się o godz. 16:00.
– na odcinku od Roosevelta do Nawrot od godz. 11:00 będą wystawione samochody rajdowe, pit-stop z miejscem na zmianę kół, samochody terenowe, samochód elektryczny, ulica będzie odgrodzona taśmą od chodnika i zabezpieczona przez strażników i wolontariuszy. Będą odbywały się jazdy samochodami rajdowymi slalomem z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
– na odcinku ulicy Piotrkowskiej od ul. Nawrot do ul. Tuwima od godz. 11:00 ustawione będą stanowiska wystawiennicze :- pojazdy Retro Pasjonatów, stanowisko Radia Łódź z namiotem i samochodem transmisyjnym, OSP Łagiewniki z pojazdami gaśniczymi, SM Animal Patrol, Sokolnik z namiotem i samochodami, przedstawiciel dealera MARVEL-Hyundai, szkoła nauki jazdy F-1 – pokaz dynamiczny z talerzem kelnera, stoisko grupy rekonstrukcyjnej ASG. Planowane zakończenie po godz. 16:00
– w al. Schillera łodzianie będą mogli od godz. 11:00 uczestniczyć w pokazach grup rekonstrukcyjnych: wczesnośredniowiecznej osady słowiańskiej- usytuowana w Pasażu Schillera- z zagrodą pełną zwierząt gospodarskich, gdzie będzie można brać udział w grach i zabawach z epoki, wypiekać podpłomyki, produkować biżuterię oraz skosztować pysznego jedzenia, namiot ułanów. Planowane zakończenie po godz. 16:00
-W godz. 13:30-15:30 ramach festynu na ulicy Piotrkowskiej będzie się odbywała coroczna Wielka Szarża na ul. Piotrkowskiej w której pod przewodnictwem Sekcji Konnej Straży Miejskiej w Łodzi udział bierze od kilku do kilkunastu stajni i klubów jeździeckich z województwa łódzkiego, indywidualni jeźdźcy, grupa rekonstrukcyjna ułanów im mjr. Hubala. Biorą w nie udział również powozy konne( którymi będzie można się przejechać w czasie parady- miejsca ograniczone) , zabytkowe  i sportowe pojazdy, i inne pojazdy. Parada jest „gwoździem programu”, finału organizowanego przez nasz sztab

Sztab na Piotrkowskiej – koncerty od 16

✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ LINE UP KONCERTU✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖

– Sztywny Pal Azji
– Power of Trinity
– Samokhin Band
– Futurelight
– Premiera


Galeria Łódzka

„Gotuj z sercem dla WOŚP”- Mateusz Gessler w Galerii Łódzkiej

Podczas 25-tego finału WOŚP, w niedzielę, 15 stycznia, spotkamy się ze znanym i lubianym kucharzem – Mateuszem Gesslerem. Tego dnia Klienci Galerii Łódzkiej będą mogli zobaczyć pokazy szefa kuchni, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, a przede wszystkim pomóc w zbiórce pieniędzy dla dzieci i seniorów.

Miłośnicy kuchni będą mogli dołączyć do znanego kucharza, by sprawdzić swoje kulinarne możliwości. Po wspólnym gotowaniu obędzie się degustacja przygotowanych dań. Wszystkich uczestników zapraszamy również do strefy autografów, w której będzie można zapytać Mateusza Gesslera o jego ulubiony przepis, czy zrobić sobie zdjęcie ze słynnym szefem kuchni.

Wśród atrakcji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziemy także koło fortuny z nagrodami. Każdy, kto przekaże środki do puszki lub weźmie udział w charytatywnej licytacji, będzie mógł spróbować szczęścia.

Impreza „Gotuj z sercem dla WOŚP” w Galerii Łódzkiej rozpocznie się o godz. 13.00.


Fabryka Sztuki, Tymienieckiego 3

15.01 odbędzie się tradycyjna już AUKCJA PRZYDASIÓW.
Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zasady są proste: przynieś „przydasia” – rzecz nową lub nie noszącą śladów zużycia, którą masz, bo się „przyda”, ale jednak jej nie używasz i nie wiesz co z nią począć. Oddaj na licytację – może komuś innemu się bardziej przyda? Weź również udział w aukcji i przygarnij kolejnego przydasia 🙂

UWAGA!! Tym razem występujemy gościnnie w Fabryce Sztuki – zapraszamy o godz. 15.00 na ul. Tymienieckiego 3.
wstęp wolny


DK Ariadna (Niciarniana 1/3)

15.01.2017r. godz. 12.00  Koncert na rzecz WOŚP z udziałem zespołów działających w Domu Kultury


New York (Piotrkowska 62)

Od godz. 15

ODCZAS WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Zagrają:

KONKUBENT
Konkubent zagrał ponad 50 koncertów. Występował na jednej scenie m. in. z Lady Pank, Moniką Brodką, Farben Lehre, Bracia Figo Fagot, Habakuk, Raggafayah.
Zespół działa od września 2008 roku. Pomimo licznych zmian personalnych od pierwszego dnia do dzisiaj na pierwszym miejscu zawsze była przyjaźń i miłość do muzyki.
W obecnym składzie Konkubent działa od października 2016 roku.

SELF DESTRUCTION
Zespół powstał w 2015 roku. Jak to zwykle bywa. Grupa chłopaków postanowiła, że założy sobie zespół. Jak sobie powiedzieli tak i zrobili. Założycielami Self Destruction są w większości obecni członkowie, czyli gitarzysta solowy Bartek Grzelak, Janek Traciński oraz Maciek Kłys. Później w lipcu 2016 roku do składu dołączył obecny gitarzysta rytmiczny SD czyli Mateusz Szczawiński. Przez krótki czas chłopaki szukali wokalisty. Na szczęście Maciek uruchomił kontakty i jak raz wokalista się znalazł. Hubert Herman doszedł do zespołu na początku września 2016 roku. W tym składzie chłopaki do teraz grają. Dużo piszą sami, ale jak to na początku bywa, że trzeba grać covery. Muzykę pisze cały zespół no bo to przecież musi być praca zespołowa, natomiast tekstami
w większości wokalista wraz z basistą. Mam nadzieję że ich kariera szybko pójdzie w górę.

PAGE
Zespół powstał w 2013 roku, w dniu 1 maja. Członkowie grupy spotkali się w zespole New Gephard, który powstał w 2010roku. Po zmianach kadrowych w maju 2012, przyszedł czas na kolejne zmiany. W wyniku półrocznej współpracy powstał materiał, który odbiegał od wcześniejszych założeń grupy. W związku z tym zespół postanowił zmienić nazwę. Po długich negocjacjach, za i przeciw, walce na pięści, powstaje P.A.G.E. Nazwa zostaje zaczerpnięta z dawnego zespołu wokalisty Jakuba, któremu nie było dane wyjść z garażu. Zgrany kwintet zapisuje nową stronę swej historii w rozdziale…. Ciężkie brzmienie. P.A.G.E dzielił scenę między innymi z Acid Drinkers, Budką Suflera, TSA, Proletaryat, Closterkeller, Totentanz, Farben Lehre, KSU, Enclose,Oberschlesien, Dragon’s Eye, Clock Machine, Thy Disease.
Zespół ma na swoim koncie także występy na festiwalu Krushfest 2012, Zenemplen Fesztival na Węgrzech, „Pomieszajmy języki” w Rymanowie. „Rock &Rose Festiwal w Kutnie.
W październiku 2013 roku, zespół nagrał pierwsze demo pt. „Nie Wiem” w Dębickim „Screw Factory Studio”, prowadzone przez Janusza Bryta, który czuwał nad całym procesem realizacji studyjnej.
W 2014 roku zespół po wygraniu I miejsca w Rzeszowskim przeglądzie „Triolkowe Konfrontacje” nagrywa Singiel „Polska” w Rzeszowskim Dźwiękonarium, gdzie procesem nagrania i obróbki zajmował się Paweł Leniart.
W 2015 roku zespół mając materiał na pierwszy swój album długogrający, przystępuje do nagrań. Jednak po długim okresie (początki roku 2016) Chłopaki decydują się by materiał został powtórnie nagrany u Sławomira Papisa w Case Studio.
Tam też zostają zrobione Miksy oraz Master. Nowy album nosi nazwę „ONLINE”.
I miejsce na przeglądzie „Triolkowe Konfrontacje” w Rzeszowie
Wyróżnienie w przeglądzie „Ogrody Dźwięków” organizowanym przez Łódzki „King Of Music”
I miejsce na festiwalu „Ikony Rocka” w Karpaczu
Wyróżnienie na festiwalu „Rockowa Noc” 2014r w Rzeszowie
I miejsce na „New York Festiwal 2016″” w Łodzi.

CUTE MESS
Cute Mess to zakręcony, wysokoenergetyczny kwartet dla którego eksperymenty muzyczne to powód by co rano wstawać z łóżka! Miłe dla ucha połączenie indie pop/rocka z muzyką alternatywną dopełnione przez niebezpiecznie wpadający w ucho wokal Zuzi oraz melodie których nie sposób pozbyć się z głowy. Różnorodne kompozycje, oraz szeroka paleta brzmień, nie pozwolą nudzić się podczas ich występu.
W grudniu 2013 roku w radio Eska Rock oraz Radio Łódź miała miejsce premiera ich debiutanckiego singla Out Of Breath. Zespół gościł także u Piotra Stelmacha w radiowej Trójce.
Grupa ma na swoim koncie (mimo niedługiego stażu) takie sukcesy jak II miejsce w konkursie Lumumby Łowi Talenty, wyróżnienie w konkursie Feta.
Debiutancki singiel grupy – OUT OF BREATH:
youtu.be/48bnsWMxwPc
Utwory TIRED oraz CONSTANTLY SMOOTH nagrane w wideosesji dla baru Prasowy:
youtu.be/GNvEzzh0TSg
oraz zwycięstwo w warszawskim festiwalu FOKA (festiwal obłędnie kreatywnych artystów).

GDP SQUAD
Niewątpliwą siłą zespołu jest, fakt iż każdy z muzyków ma indywidualne gusta muzyczne, co w połączeniu daje wybuchową mieszankę pozytywnej energii popartej świetnymi tekstami.
Zespół bezustannie bierze udział w większych lub mniejszych koncertach konsekwentnie bawiąc zgromadzoną publiczość.
Zespół gra reggae z elementami rocka i innych gatunkow muzycznych.

Po koncertach zespołów odbędzie się JAM SESSION – ELITA MUZYKÓW, TWÓRCÓW & ARTYSTÓW!KMST

Klub Miłośników Starych Tramwajów uruchamia 3 Linie Tramwajowe
obsługiwane Zabytkami oraz 2 autobusowe (Ikarus 260 i Solaris) trasy:

Tramwaje Północna – Augustów
Autobusy Rondo Powstańców 1863 r – Wyszyńskiego


Park Poniatowskiego – 14 stycznia

III ŁÓDZKI  BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ
DYSTANS: 5KM
START: GODZINA 9:00


Sala Koncertowa OSM im. Wieniawskiego – 7 stycznia
Koncert na rzecz WOŚP
MOSiR, Małachowskiego 5/7

Zgodnie z tradycją zapraszamy na Mecz Charytatywny pomiędzy Radnymi Rady Miejskiej w Łodzi, a Radnymi MRM-u z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przerwie oraz po spotkaniu przewidziane są konkursy oraz liczne atrakcje, których szczegóły podamy wkrótce. Do zobaczenia w niedzielę 15 stycznia o godzinie 10:00 w hali MOSiR przy ulicy Małachowskiego 5/7!
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W REGIONIE

WOŚP w Pabianicach Pabianice
WOŚP w Zgierzu Zgierz
WOŚP w Konstantynowie Łódzkim Konstantynów Łódzi
WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski
WOŚP w Aleksandrowie Łódzkim Aleksandrów Łodzki

Aktualizacja – 11.01.2015 g. 16:05

Zobacz także:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – serwis specjalny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XXV Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – wykaz sztabów
003_B_grafika_kopia
XIX WOŚP w Łodzi – lista imprez 2011
XXVIII Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – wykaz sztabów
1 Komentarz
  • 31 maja 2017 at 01:18

    Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*