Nagrody_Zloty_Ekslibris_SuperekslibrisWojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi już po raz 24. przyznała Nagrodę Złotego Ekslibrisu dla najlepszych publikacji o Łodzi i Ziemi Łódzkiej oraz po raz 7. Nagrodę Superekslibrisu za całokształt osiągnięć w zakresie publikacji o Łodzi i Ziemi Łódzkiej.

Jury, pod przewodnictwem Barbary Czajki, dyrektor Biblioteki, obradowało 6 kwietnia 2016 r. 

Ogółem do Nagrody Złoty Ekslibris kwalifikowały się 104 tytuły wydane w roku 2015 i dostępne w zbiorach WBP im. Marszałka J. Piłsudskiego. Jury nominowało do Nagrody 40 tytułów spośród których wyłoniło zwycięzców.

Przyznano następujące Nagrody:

-autorom publikacji „Filharmonia Łódzka – spacer w przestrzeni, podróż w czasie” – w kategorii: najlepsza Książka o Łodzi,

– Krzysztofowi R. Kowalczyńskiemu za publikację: „Łódź, której nie ma” – w kategorii: Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Łodzi,

– Zdzisławowi Kryściakowi za publikację: „Karol Rybacki 1859-1935” – w kategorii: Najlepsza Książka o Ziemi Łódzkiej,

– autorom publikacji „Sieradzka księga pokoleń – Sieradz w XX wieku w fotografii” – w kategorii: Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Ziemi Łódzkiej.

Jury przyznało również dwie Nagrody Superekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego:

– zespołowi redakcyjnemu rocznika Łódzkiego Oddziału Związku Sybiraków„My, Sybiracy” – za całokształt dotychczasowych osiągnięćw zakresie publikacji o Łodzi i Ziemi Łódzkiej,

– Mirosławowi Pisarkiewiczowi – za całokształt dotychczasowych osiągnięć w zakresie publikacji o Ziemi Łódzkiej.

Nagroda Złoty Ekslibris i Nagroda Superekslibris mają charakter honorowy, a ich laureaci otrzymują statuetki wykonane według projektu artysty rzeźbiarza Rafała Frankiewicza oraz dyplomy przygotowane przezartystę plastyka Włodzimierza Rudnickiego. Obie Nagrody objęte są Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego, Witolda Stępnia.

Uroczystość wręczenia Nagród odbędzie się 11 maja 2016 r. o godz. 12.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
12195819_542176645941432_7456698557473453732_n
Promocja najnowszego numeru „Tygla Kultury”
krause
Kawiarnia Literacka: Arterie i Rafał Krause
pasjaczytania
Akcja „Przygarnij książkę” 2

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*