224 Aukcja Dzieł Sztuki

W sobotę 23 kwietnia odbędzie się zorganizowana przez łódzką firmę Rynek Sztuki 224 Aukcja Dzieł Sztuki obejmująca 106 obiektów, przede wszystkim obrazy i grafiki, ale też rzeźby i wyroby rzemiosła artystycznego. Atrakcyjnie wyglądają ceramiczne kompozycje Andrzeja Jocza i Michała Gałkiewicza. Pierwsza z nich, nawiązująca do stylistyki lat 60. ubiegłego wieku przedstawia dużych rozmiarów (długość 110 cm) organizm wodny. Została skonstruowana z połączonych linkami elementów, wykonanych z wypalonej gliny szamotowej. Fantazyjna budowa ciała morskiego potwora pozwala odbiorcy na szeroką interpretację dzieła. Natomiast rzeźba Gałkiewicza, również wykonana z wypalanej gliny dobrze mieści się w stylistykę łódzkiego postkonstruktywizmu lat 70./80. XX w. W ofercie dużą rzadkością są obiekty autorstwa Barbary Zbrożyny, artystki awangardowej, która zrobiła karierę na przełomie lat 50./60. zeszłego wieku. Tym razem będzie można kupić jej dwa rysunki oraz rzeźbę przedstawiającą młodą kobietę, córkę jej przyjaciółki.

Spośród grafik warto wspomnieć cykl prac wybitnego drzeworytnika z okresu międzywojennego – Stefana Mrożewskiego czy też litografie Joana Miró, ciągle jeszcze dostępne na naszym rynku poniżej kwoty 2 tys. złotych.

Kolekcjonerzy secesji będą mogli licytować ceramiczne plakiety ze scenami mitologicznymi pochodzące z początku XX wieku, z wiedeńskiej wytwórni Goldscheider. Dobry stan zachowania i atrakcyjne ceny (poniżej 1,5 tys. Euro) czynią je obiektami rynkowo atrakcyjnymi. Podobnie zresztą jak i wazon Murano Sommerso, z położonej nieopodal Wenecji wytwórni szkła artystycznego.

Wszystkie wystawione na licytację dzieła można oglądać w siedzibie firmy przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze oraz na stronie www.ryneksztuki.eu. Licytować będzie można osobiście, przez telefon lub portale www.onebid.pl i www.artinfo.pl. Początek aukcji w sobotę o godz. 12:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *