222 Aukcja Dzieł Sztuki

W sobotę 29 stycznia odbędzie się 222 Aukcja Dzieł Sztuki zorganizowana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. Aukcja składa się z dwóch części. Pierwsza, tradycyjnie poświęcona jest sztuce z przełomu XIX/XX wieku oraz sztuce powojennej i obejmuje 97 pozycji: malarstwo, grafikę i rzemiosło artystyczne. Druga zaś, to oferta 35 dzieł, darów twórców zrzeszonych w łódzkim oddziale Związku Polskich Artystów Plastyków, którzy uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczą na swoją organizację.

Spośród starszych obiektów dobrze prezentuje się m.in. „Mała Hucułka” Kazimierza Sichulskiego, znanego artysty młodopolskiego związanego ze Lwowem, ale też profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Malarz był znanym portrecistą i karykaturzystą, ale nie stronił też od innych dziedzin sztuki i przeszedł do historii również jako współorganizator znanego i popularnego kabaretu Zielony Balonik. Tematyce historycznej poświęcone są trzy obrazy Antoniego Trzeszczkowskiego, prezentujące sceny historyczne z polskimi ułanami. Oprócz wielu obrazów o zróżnicowanej tematyce w ofercie są także grafiki – stare pochodzące z XVII i XVIII wieku, ale też nowoczesne np. Marca Chagalla, Stefana Mrożewskiego czy Henryka Płóciennika.

W drugiej części aukcji wystawione na sprzedaż są obrazy i grafiki powstałe w ostatnich latach. Ich twórcy, na co dzień sprzedający swoje dzieła w galeriach, zdecydowali się na wystawienia swoich dzieł po bardzo atrakcyjnych cenach wywoławczych. Ich celem jest zgromadzenie środków na wsparcie łódzkiego oddziału ZPAP. Zatem będzie można licytować obrazy i grafiki już od 100 do 500 zł.

Aukcja rozpocznie się w sobotę 29 stycznia o godz.12:00 w głównej siedzibie firmy Rynek Sztuki przy ul. Wschodniej (róg ul. Narutowicza, I piętro), gdzie obecnie prezentowane są wszystkie dzieła. Ze względu na pandemię wstęp na aukcję jest ograniczony – klienci zainteresowani osobistym udziałem w aukcji proszone są o wcześniejszy kontakt z galerią. Oferta dostępna jest na stronach www.ryneksztuki.eu, artinfo.pl, onebid.pl i artprice.com. Bedzie można licytować przez telefon lub za pośrednictwem www. portali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *