221 Aukcja Dzieł Sztuki

W sobotę 4 grudnia łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 221 aukcję dzieł sztuki. Na licytację wystawiono 118 obrazów, grafik i obiektów rzemiosła artystycznego, przede wszystkim z XIX i XX wieku.

Najstarszym dziełem jest zapewne ryngraf z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej wykonany na miedzianej blasze, z datą 1769 rok. Ten obecnie rzadko używany ozdobnik żołnierskiego munduru był dawniej bardzo popularny wśród zbrojnych podkreślających swój katolicyzm i patriotyzm. Wywodzi się z fragmentu zbroi chroniącego szyję, tzw. obojczyka, ale w miarę upływu czasu przekształcił się w formę ozdobną. Obecnie, stare ryngrafy są obiektami kolekcjonerskimi i zwłaszcza te XVIII wieczne, osiągają wysokie ceny, toteż 4.000 złotych jako cena wywoławcza może wzbudzić emocje wśród ich amatorów.

Główną część oferty aukcyjnej stanowi malarstwo – są to obrazy prezentujące sztukę realistyczną i utrzymane w konwencji postimpresjonizmu jak. np. Konstantego Mackiewicza, Otto Pippla, Adama Setkowicza i Jakuba Zuckera. Jest też sztuka nowoczesna – kompozycje Bolesława Utkina, Andrzeja Gieragi i Jolanty Rudzkiej-Habisiak.

Wśród twórców grafik warto wymienić artystów o światowej renomie: Marca Chagalla i Joana Miró. Ich litografie, wbrew panującym przekonaniom, są na każdą kieszeń – można je nabyć za 1 – 2 tys. zł.

Wszystkie dzieła przeznaczone na licytację prezentowane są w salonie firmy przy ul.Wschodniej 69 (I piętro) i na stronie www.ryneksztuki.eu.

Osoby zainteresowane osobistym uczestnictwem w aukcji proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny – 42 630 4779, w celu zarezerwowania miejsc, gdyż ich liczba jest ze względu na pandemię ograniczona. Licytować można też przez portale www.onebid.pl i www.artinfo.pl oraz oczywiście przez telefon, kontaktując się wcześniej bezpośrednio z domem aukcyjnym.

Aukcja rozpocznie się w sobotę o godz. 12:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *