letniafilharmoniaW piatek, 25 lipca o godz. 17 na Placu Wolności rozpocznie się wielki koncert Letniej Filharmonii z udziałem muzyków z Łodzi, Chomutowa i Chemnitz.

Uczestnikami projektu jest umuzykalniona młodzież ze szkół i indywidualni amatorzy w ilości 220 osób (instrumentaliści i wokaliści) z następujących krajów: Niemcy, Polska Czechy, Rumunia, Dania, Włochy, Finlandia, Japonia, Szwecja.

Polskę i Łódź reprezentuje 78 osób – połączone siły Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 im.S.Moniuszki w Łodzi i studentów Akademii Muzycznej im. K i G.Bacewiczów w Łodzi pod kierownictwem Dawida Bera oraz Chóru Stowarzyszenia Iuvenales Cantores Lodziensis Pro-Europa pod kierownictwem Krzysztofa Kozłowskiego.

W przeddzień koncertu, 24 lipca od godz. 20 w pasażu Schillera młodzież ułoży z mini lampionów Labirynt Światła jako symbol solidarności.

Letnia Filharmonia i Spotkanie Chórów jest projektem  realizowanym w ramach projektu miast Chemnitz – Niemcy, Chomutow – Czechy i Łódź – Polska, przy wsparciu środków Polsko-Niemieckiego Funduszu Wymiany Młodzieży i Miasta Łodzi.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rataj
Kinga Rataj w Przechowalni
tetris
Te-Tris w Formacie
Mata w Lordi’s

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*