22. Targi Film Video Foto w hali EXPO

Światowe marki, najnowszy sprzęt, innowacyjne rozwiązania, a do tego interesujące warsztaty, spotkania z ekspertami z branży i ciekawe wystawy. W czwartek, 23 maja, w hali Expo wystartują 22. Targi Film Video Foto.

Targi Film Video Foto to najstarsza impreza branżowa w Polsce skierowana do miłośników fotografowania i wideofilmowania. Przez swój filmowy charakter świetnie wpisuje się w strategię Łodzi – Miasta Filmu UNESCO.

Targi Film Video Foto to co roku miejsce spotkań blisko 15 tysięcy odwiedzających: przedsiębiorców, artystów oraz zwykłych pasjonatów zakochanych uwiecznianiem rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Specjalnie przygotowaną pod imprezę ofertę zaprezentują im giganci – Sony, Panasonic Polska, Olympus Polska, Nikon, Fujifilm Poland oraz blisko 120 innych producentów i dystrybutorów. Goście targów nie tylko zapoznają się, ale będą mieć też możliwość przetestowania innowacyjnych rozwiązań prezentowanych w najbardziej prestiżowych produktach wystawców.

W trakcie targów będzie można przetestować premierowy produkt marki DJI sportową kamerę – Osmo Action. Sony Professional prosto z Las Vegas przywiezie do Łodzi – swój topowy produkt – miniaturowy kamkorder HXR-MC88. Panasonic pochwali się ofertą bezlusterkowych aparatów pełnoklatkowych Lumix S1 i Lumix S1R. To nie koniec. Organizatorzy przygotowali specjalną strefę dedykowaną transmisjom „LIVE” w serwisach społecznościowych (Targi będą transmitowane online – https://bit.ly/2HpHE8z). Zainteresowanych grafiką komputerową przyciągnie oferta innowacyjnego oprogramowania do edycji zdjęć i filmów od firmy Corel. Aplauz zaprezentuje specjalistyczny sprzęt do produkcji i realizacji dźwięku, a Beiks zademonstruje najświeższe rozwiązania wykorzystywane w postprodukcji i wideofilmowaniu.

Bogatą część wystawienniczą uzupełni przemyślany program warsztatów, prezentacji i spotkań z ekspertami z branży! Łącznie to aż 150 wydarzeń tworzących przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń! Ich tematyka jest w tym roku bardzo urozmaicona. Dla osób zawodowo zajmujących się fotografią i wideofilmowaniem Wiktor Obrok opowie o „tajnikach filmowca”, a kpt. pilot Wiesław H. Kwapisz o uwarunkowaniach i ograniczeniach filmów lotniczych. Chcącym zacząć przygodę z robieniem zdjęć Mariusz Stachowiak zdradzi „jak profesjonalnie fotografować smartfonem”. Pasjonatów zainteresuje z kolei prelekcja Marka Arcimowicza. Fotograf od zadań specjalnych publikujący m.in. w „National Geographic” opowie o „wakacjach fotografa”. Karol Wójcicki zdradzi jak to jest polować na zorze polarne.

Targi stworzą również możliwość zapoznania się z efektem pracy artystów młodego pokolenia w specjalnie do tego przygotowanej „Strefie Sztuki”. Zaprezentują się w niej m.in. Patrycja Pawęzowska, Rafał Michalak i Tomasz Zienkiewicz.

22. edycja Targów Film Video Foto to też okazja, żeby spojrzeć na wyjątkową filmową historię Łodzi. W trakcie imprezy zaakcentowane zostaną bowiem okrągłe jubileusze: 25-lecia Kina Charlie oraz 70-lecia Wytwórni Filmów Oświatowych i Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, a więc organizacji, na których wieloletniej działalności zbudowano markę Łodzi Filmowej.

* * *
22. Targi Film Video Foto

Hala Expo – Łódź, al. Politechniki 4

Czwartek (23 maja), godz. 10-18 (dzień tylko dla profesjonalistów)
Piątek (24 maja), godz. 10-18
Sobota (25 maja), godz. 10-16

Bilet jednorazowy normalny – 20 PLN
Bilet jednorazowy ulgowy – 15 PLN
Bilet jednorazowy rodzinny (2+1, 2+2) – 35 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *