Już za trzy tygodnie rozpocznie się 22. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. W tym roku zapraszamy na 11 weekendowych koncertów w zabytkowych kościołach 11 różnych miejscowości regionu łódzkiego.

Miejscem inauguracji – 24 lipca -będzie wczesnobarokowa bazylika Matki Bożej w Gidlach, która szczyci się słynącą cudami figurką Maryi. Na trasie festiwalu znajdzie się między innymi klasztor księży salezjanów w Lutomiersku, kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu i sanktuarium Matki Bożej Charłupskiej Księżnej Sieradzkiej, a finał – 29 sierpnia – odbędzie się w bazylice archikatedralnej w Łodzi.

W większości koncertów wezmą udział muzycy Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Łódzkiej, którzy specjalnie na tę okoliczność przygotowują nowe propozycje repertuarowe.

Zaprezentują się głównie w składach kameralnych. W programie dominuje muzyka klasyczna, świecka i religijna, od baroku do czasów najnowszych. Zabrzmią między innymi utwory Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franza Schuberta, George’a Gershwina, Grażyny Bacewicz. Prace nad szczegółami repertuaru nadal trwają.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny, jednak z powodu obostrzeń epidemiologicznych (75% dostępnych miejsc) konieczne jest odebranie bezpłatnego zaproszenia. W linku poniżej znajdą Państwo daty i miejsca koncertów.

Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne będziemy sukcesywnie publikować na stronie internetowej, w mediach społecznościowych i w newsletterze.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kolory18
Kolory Polski 2018 – informacje
plakat_koncertu_wielkanocnego_dla_mediow
Koncert Wielkanocny w Archikatedrze
II Festiwal i Konkurs Chórów i Zespołów Wokalnych “Choir in motion”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*