Pomimo pandemii rynek sztuki w Polsce działa. Większość firm, w tym domy aukcyjne już dawno korzysta z możliwości sprzedaży przez internet. W Łodzi – dom aukcyjny Rynek Sztuki postawił na sprzedaż internetową jako jeden z pierwszych w kraju i ta forma kontaktu z klientami, zwłaszcza od uruchomienia programu Aukcji Promocyjnych w 2006 roku, ma obecnie charakter dominujący. Za każdym razem prezentacja oferty aukcyjnej i licytacje odbywają się w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, ale większość kupujących zapoznaje się z ofertą i dokonuje zakupów korzystając ze strony www.ryneksztuki.eu lub portali Artinfo.pl i Onebid.pl. Dlatego wybuch epidemii nie zmienił planów i tak jak zapowiedziano wcześniej, zaplanowana aukcja odbędzie się w terminie, tj. w sobotę 25 kwietnia.

Jednym z ciekawszych obrazów w ofercie, zwłaszcza dla Łodzian, są „Dalie i róże” Maurycego Trębacza, malarza popularnego w okresie międzywojennym zarówno w stolicy jak i w naszym mieście. Artysta należał do grona Żydów tworzących w duchu postimpresjonizmu, mieszkał w Łodzi i tu zmarł w getcie. Cena wywoławcza płótna zachęca do kupowania – tylko 10.000 zł. W podobnej manierze utrzymane są droższe „Roztopy” Michała Gorstkin Wywiórskiego  (z ceną wywoławczą 25.000 zł). Łącznie na aukcji wystawiono 91 obiektów, oprócz obrazów także grafiki i rzemiosło artystyczne, i w każdej z kategorii kolekcjonerzy dzieł sztuki powinni znaleźć coś interesującego.

Ofertę można oglądać na www.ryneksztuki.eu, a kontakt z organizatorami aukcji możliwy jest pod adresem e-mail: galeria@ryneksztuki.lodz.pl lub telefonicznie: 42 630 4779 i 509 922 593.

Aukcja odbędzie się bez udziału publiczności, ale licytować można zarówno przez telefon jak również on-line za pośrednictwem portali onebid.pl i artinfo.pl. Można też składać zlecenia z limitem cenowym. Licytacja rozpocznie się o godz. 12:00. 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Marek Chlanda. Studium posłuszeństwa w Muzeum Sztuki
oddo
Od… do… w Galerii Willa
mh_logo_ok_0
must have 2014 przyznane

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*