We wtorek, 15 października, w 6. dzielnicy odbyła się 21. odsłona cyklu Kultura Z Innej Beczki. Tym razem gośćmi Tymoteusza Stengerta i Karola Szlawskiego była formacja Oreada.

Jak sami piszą o sobie: Nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody. Podczas muzycznych wypraw OREADA wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte.

Od początku działalności zespół zagrał ponad 70 koncertów, w takich miejscach jak: Festival v ulicích (Czechy), Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, Slot Art Festival, Łemkowska Watra w Zdyni, Studio Koncertowe im. Janusza Hajduna Radia Gdańsk, Festiwal Czeremcha. Z początkiem czerwca 2017 roku OREADA wydała minialbum, który jest fonograficznym debiutem grupy.

W trakcie spotkania na widzów czekała niespodzianka – wideo z live session w wykonaniu zespołu. Dodatkowo na scenie pojawił się Michał Wójcik z Tak Brzmi Miasto i dyskutowano o tym jak się wydaje płyty, crowdfundingu itp.

Oreadę już wkrótce będzie można usłyszeć za darmo – 18 października grupa wystąpi w MOK w Konstantynowie Łódzkim (dojazd autobusami 43A i 43B).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
muzyka_011
2’Loan od tyłu w Luce (foto+wideo)
„Wasteland”, czyli muzyczna postapokalipsa w wydaniu Vonsechsundachtzig
IMG_5740
Power Festival 2016 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*