204 Aukcja Dzieł Sztuki

Łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na aukcję sztuki dawnej i nowoczesnej w sobotę 8 czerwca 2019, w czasie której zaprezentowane zostaną 104 obiekty. Licytować będzie można obrazy, grafiki i rzemiosło artystyczne.

Tradycyjnie, licznie wystawiono dzieła artystów związanych z łódzkim środowiskiem plastycznym, wśród nich kompozycje tzw. postkonstruktywistów Lecha Kunki, Bolesława Utkina, Andrzeja Bartczaka i Andrzeja Gieragi oraz Tomasza Jaśkiewicza. Obrazy ostatniego z nich rzadko pojawiają się na rynku. Artysta był absolwentem łódzkiego liceum plastycznego i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, którą ukończył w 1956 roku i z którą związał się jako nauczyciel do końca życia. Tworzył kompozycje wpisujące się w nurt sztuki materii i reliefy prezentowane na wielu wystawach w kraju i za granicą. Jego dzieła trafiły do wielu zbiorów muzealnych w kraju i prywatnych kolekcji w Europie Zachodniej.

Z łódzkich artystów do kupienia będą też obrazy cieszących się za życia dużym uznaniem malarza akademickiego Konstantego Mackiewicza oraz najpopularniejszego naszego kolorysty Józefa Wasiołka.

Z grafik warto zwrócić uwagę na barwne, dekoracyjne litografie Marca Chagalla zaś z rzemiosła artystycznego emocje kolekcjonerów rozbudzi zapewne niepozorna miniatura krzyża Virtuti Militari z baretką bardzo poszukiwana przez zbieraczy odznaczeń i medali.

Wszystkie obiekty przeznaczone na sprzedaż można oglądać w siedzibie firmy przy ul. Wschodniej 69 (I piętro, róg ul. Narutowicza) oraz na stronie www.ryneksztuki.eu. Aukcja odbędzie się w tym samym miejscu i rozpocznie się o godz. 12:00. Licytować można osobiście, przez telefon lub internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *