20 mil do miasta w King of Music

20mildomiasta1W sobotę, 15 marca o godz. 22 w King Of Music rozpocznie się koncert grupy 20 mil od miasta. Wstęp jest bezpłatny.

20 mil od miasta – to grupa, która w swojej ponad dwuletniej historii dokonywała fuzji bluesa z niemal wszystkimi gatunkami muzyki. Efekt ciągłego poszukiwania ciekawych dźwięków można podziwiać na energetycznych koncertach zespołu.

Z jednej strony oddanie idei szczerości bluesa, z drugiej zaś nie przywiązywanie się do schematów formalnych. W obecnej chwili zespół dotarł do całkowitych korzeni muzyki bluesowej, ograniczając instrumentarium do gitary slide (na dobro, parlor, lap steel), pełniącej rolę motoru napędowego (Jakub Ścichocki), mocnego, żeńskiego wokalu (Agnieszka Śpiewak i wyrazistej perkusji. Warto dodać, że niezwykłego smaku dodaje przemyślane zastosowanie tak niecodziennego w muzyce „nieklasycznej” czy „okołobluesowej” instrumentu jakim jest fagot (Filip Łozowski).

Na koncie zespołu znajdują się liczne wyróżnienia na festiwalach bluesowych (m.in. Festiwal Ryśka Riedla w Chorzowie, Bluesroads w Krakowie). Zespół gościł też jako gwiazda na najważniejszych bluesowych imprezach w kraju (m.in. Bluesonalia w Koninie, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Express, Mirachowo Blues w Leśniczówce, Wetwater Festiwal, Festiwal BLusowo, Ochota Blues Festival, Lep na Bluesa w Józefowie). Według corocznej ankiety portalu bluesonline.pl ich pierwsza EP-ka znalazła się na 4. miejscu najlepszych albumów bluesowych w kraju. Za doświadczeniem zespołu przemawia ponad 250 koncertów zagranych w całej polsce.

Recenzenci i publicyści muzyczni ich wcielenie szufladkują jako etniczny blues lub dalej Hill Country Blues- jak jest naprawdę zobaczcie i posłuchajcie sami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *