19wiosen7 października, w ramach otwarcia wystawy „Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku. Przemieszczenia” w ms2, w ms cafe wystąpił zespół 19 Wiosen.

 
Koncertem w Łodzi grupa rozpoczęła swoje najdłuższe światowe tournee pod nazwą „Pożegnanie ze światem Tour 2010 + INFI”. Był to również ostatni występ w rodzinnym mieście w latach zerowych, dlatego z tej okazji koncert nie był biletowany.

19 Wiosen to zespół sprytnie łączący w swojej muzyce postpunk i klawisze inspirowane twórczością Jana Sebastiana Bacha, co w zestawieniu z apokaliptycznymi i destrukcyjnymi tekstami daje niesamowity efekt.

Choć zespół nie należy do tzw. mainstreamu, nie mógł tego wieczoru narzekać na frekwencję. Salę ms cafe bardzo szybko zapełnił spragniony alternatywnych dźwięków tłum. Najwierniejsi fani ulokowali się pod sceną, gdzie wspólnie z wokalistą wykrzykiwali teksty prezentowanych utworów. Grupa zagrała materiał przekrojowy, nieco bardziej skupiając się na ostatniej płycie – „Pożegnanie ze światem”.

Odpowiednią atmosferę występu nieco popsuło złe nagłośnienie, szczególnie w okolicach sceny,  gdzie chwilami było trudno wytrzymać, bo było za głośno. Można również czuć niedosyt z powodu utrudnionego odbioru tekstów, co po części spowodowane było nieodpowiednim nagłośnieniem, a po części zapewne brakami dykcyjnymi wokalisty.

19 Wiosen 19 Wiosen19 Wiosen 19 Wiosen
19 Wiosen 19 Wiosen 19 Wiosen
Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
014a
Little White Lies w Cafe Foto 102 (foto)
DSC_1917
Mikromusic Orkiestra w OHM (foto)
IMG_1864
TriSam w DOMu (foto)
1 Komentarz
  • 8 października 2010 at 15:37

    Byłby to świetne koncert, gdyby właśnie nie to nagłośnienie… Po wyjściu na dwór nie usłyszeliśmy ze znajomym przejeżdżającego malucha…

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*