19wiosen19 grudnia o godz. 21 w Lokalu rozpocznie się koncert zespołu 19 Wiosen. Bilety kosztują w przedsprzedaży 15 zł, w dniu imprezy 20 zł.

19 Wiosen jest jednym z ciekawszych zespołów instrumentalno-wokalnych w Polsce istniejącym od 1993 roku. Rozpoznawani są za sprawą charakterystycznego gitarowo-syntezatorowego brzmienia tworzonego przez arcykapelmistrza Grzegorza „Fagota” Fajngolda oraz zastanawiających swym pesymizmo-optymizmem tekstów Marcina Pryta (zbiór tekstów jego poezji oraz tekstów dla 19 Wiosen ukazał się w formie książkowej – „Szpital Heleny Wolf” w wydawnictwie Lampa, Warszawa 2005) . Ostatnia dotychczas płyta „Pożegnanie ze światem” została wydana przez Galerię Raster wiosną 2010 roku. Pózniej ukazała sie jeszcze wirtualna epka „9 D”. Na uwagę zasługuje współpraca zespołu z Wilhelmem Sasnalem: koncerty w związku z otwarciem wystaw artysty w Polsce i we Włoszech, a także wspólna praca przy filmach (min. „Drugi kościół” i „Olimpiada 2036” z muz. i sł. 19 Wiosen). W roku 2010 w wydawnictwie „Oficyna Biedota” ukazało się dwupłytowe archiwum koncertowe zatytułowane „Suweniry”, zawierające nagrania z lat 1995- 2008 oraz 6 bonusowych video. Zespół w swojej dyskografii łącznie z kompilacjami wydał 12 tytułów na różnych nośnikach (CD, MC, vinyl, digital).

Płyta „Cinema natura” ukazała się 4 grudnia 2014 roku nakładem Anteny Krzyku. To nowa studyjna propozycja zespołu. W 14 piosenkach pojawiają się dawno oczekiwane przez sympatyków dziewiętnastowiosennego grania , miejskie historie ale tym razem dziejące się w niedalekiej przyszłości, w zapoznanej aglomeracji Neo-Lodz. Płytę wspólnie produkowali trzej producenci Bartosz Adamiak, Paweł Cieślak i Kamil Łazikowski. Zespołowi chodziło o różnorodność brzmień i suwerenność opowiadanych historii. „To ma być ścieżka dźwiękowa do krótkich filmów z zimy roku 2061, słuchana na starej empetrójce z lat dziesiątych XXI wieku. Nie stać nas było na nakręcenie do tego czternastu klipów ale może nasza wierna publiczność podejmie ten wysiłek wyobraźniowy we własnych głowach” -mówi wokalista 19 Wiosen. Dzisiaj, pod koniec 2014 roku, zespół to sekstet, oprócz Fajngolda i Pryta współtworzą go : basista Bartosz Adamiak, perkusista Łukasz Klaus, gitarzyści Piotr Andrzejewski i Aleksander Gemel. Mają nawet swoją stronę na fb.com/19wiosen i bez mała tysiąc lubiących ją i ich.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Krzysztof Cugowski w Atlas Arenie
Gogol-Bordello
Gogol Bordello w Klubie Stodoła
Nandu w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*