Od 22 do 28 marca w Kinie Charlie będzie organizowany 19. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Bilety: wstęp według cennika Kina Charlie danego dnia. Karnety: 112 zł (na wszystkie filmy), 54 zł (na 3 filmy). Karnety można nabyć tylko i wyłącznie w kasie Kina.

Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino.

W programie prezentowany jest szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii, od hitów kasowych po kameralne filmy artystyczne, a różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. W ramach TKH prezentowane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce. Wśród nich filmy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywcy prestiżowych nagród.

PROGRAM FILMOWY:

FILM OTWARCIA TYGODNIA KINA HISZPAŃSKIEGO
22.03 (piątek), godz. 19:00
Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2018: nagroda publiczności, najlepsza aktorka drugoplanowa.

KOCHANI BRACIA I SIOSTRY
reż. Marta Díaz de Lope Díaz
komedia, dramat, Hiszpania 2018, 90′
Komiczna katolicka komedia kościelna. Udany debiut reżyserski Marty Díaz de Lope Díaz, rozgrywający się w pięknym andaluzyjskim miasteczku Ronda.
Zagorzała katoliczka, Camen (Gloria Munoz), od 30 lat wierna swemu religijnemu bractwu, jest o krok od zostania jego przewodniczącą. Niestety, niezbyt uczciwe wybory wygrywa groteskowy, arogancki szowinista Ignacio (Juan Gea), który chce się jej pozbyć. Czy Carmen znajdzie sposób na podstępnego konkurenta?

Podczas Uroczystego Otwarcia Tygodnia Kina Hiszpańskiego będzie obecny przedstawiciel z Ambasady Hiszpanii w Polsce.
Pan Guillermo Escribano Manzano, Zastępca Ambasadora Hiszpanii w Polsce
Pan Santiago Sierra González del Castillo, Radca Ambasady Hiszpanii ds. Konsularnych i Kultury
Pani Isabel Martín Benítez, Radca Ambasady ds. Turystyki
Pan Jaime Camps Alminana, Radca Ambasady ds. Handlowych
Po seansie zapraszamy na lampkę wina, aby w kameralnym gronie podyskutować o kinematografii Hiszpanii.

23.03 (sobota), godz. 19:30
Nagrody Goya 2019 – wygrana: najlepsza debiutująca aktorka (Eva Llorach) oraz 6 nominacji: najlepsza aktorka, najlepsza aktora drugoplanowa, najlepsza charakteryzacja (makijaż i fryzury), najlepsze kostiumy, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk.
Trzeci film Carlosa Vemuta (Magical Girl) z muzyką Alberta Iglesiasa.

KTO CI ZAŚPIEWA
reż. Carlos Vermut
dramat, Francja, Hiszpania 2018, 125′
Lila Cassen (Najwa Nimri) przygotowuje się do triumfalnego powrotu na muzyczną scenę, ale krótko przed koncertem ulega wypadkowi i traci pamięć. Violeta (Eva Llorach), zdominowana przez agresywną córkę, Martę (Natalia de Molina), po godzinach naśladuje Lilę Cassen w barze karaoke, gdzie pracuje. Pewnego dnia Violeta otrzymuje kuszącą propozycję. Ma nauczyć Lilę Cassen być… Lilą Cassen.

24.03 (niedziela), godz. 17:30

MOKRA ROBOTA (98′)
reż. Gracia Querejeta
komedia, Hiszpania 2018, 98′
Czarna komedia w reżyserii Gracii Querejety (Szczęśliwych 140).

Leyre (Maribel Verdú) jest rozwiedzioną, zamożną kobietą, mieszkającą w luksusowej willi w Bilbao. Kłótnia z byłym mężem, który grozi, że przestanie utrzymywać ją i ich syna, wymyka się spod kontroli i kończy tragedią. Chcąc ochronić rodzinę, Leyre nieświadomie doprowadza do kolejnych dramatycznych wydarzeń.

25.03 (poniedziałek), godz. 18:00
Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2018, Festiwal Filmowy w Alicante 2018: najlepsza reżyseria, nagroda krytyków.

TCHÓRZLIWA MIŁOŚĆ
reż. Carmen Blanco
dramat, romans, Hiszpania 2018, 92′
Wciągający debiut Carmen Blanco. Opowiedziana ze szczerością historia dwójki młodych, zagubionych ludzi, stojących przed szansą odbudowania wielkiej przyjaźni, która ich niegdyś łączyła.
Eva (Blanca Parés) jest silną, niezależną, młodą kobietą, która na wakacje wraca do rodzinnego miasta. Czy nieoczekiwane spotkanie z kiedyś bliskim jej Rubenem (Ignacio Montes) zmieni jej plany?

26.03 (wtorek), godz. 19:30
MFF San Sebastián 2018: najlepszy scenariusz
Nagrody Goya 2019: 5 nominacji

YULI (115′)
reż. Icíar Bollaín
dramat, Hiszpania 2018, 115′
Yuli to syn afrykańskiego boga Oguna, bojownika. Yuli to też pseudonim Carlosa Acosty – Kubańczyka, pierwszego czarnoskórego tancerza baletowego, który wcielał się w postaci napisane dla białych i występował na deskach Houston Ballet i The Royal Ballet.
Film hiszpańskiej reżyserki Icíar Bollaín (Nawet deszcz) oparty na autobiografii tancerza – Sin mirar atrás ze scenariuszem dwukrotnie nagradzanego w Cannes Paula Laverty’ego, stałego współpracownika Kena Loacha.

27.03 (środa), godz. 19:30
Nagrody Goya 2019 – 3 nominacje: najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza scenografia, najlepsze efekty specjalne.
Przebój kasowy hiszpańskiego kina (ponad 2 miliony widzów), parodia Supermana, inspirowana serią komiksów, które ukazują się nieprzerwanie od 1973 roku. Scenariusz napisał Borja Cobeaga (Jak zostać Baskiem), co gwarantuje znakomitą zabawę.

SUPERLÓPEZ
reż. Javier Ruiz Caldera
komedia, przygodowy, Hiszpania 2018, 108′
Od kiedy przybył na Ziemię z planety Chitón, jego życie nie jest łatwe. Superlópez (Dani Rovira) ma rentgen w oczach, czyta w myślach, lata i jest w stanie zatrzymać pędzący wagon metra. Jak tu się nie wyróżniać? I co na to jego licealna miłość, Luisa Lanas (Alexandra Jiménez)?

FILM ZAMKNIĘCIA TYGODNIA KINA HISZPAŃSKIEGO

28.03 (czwartek), godz. 19:00
Festiwal Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze 2018: najlepszy aktor, najlepszy pierwszy film.
Nagrody Goya 2019: nominacja za najlepszy debiut reżyserski.

BEZ KOŃCA
reż. César Esteban Alenda, José Esteban Alenda
fantasty, melodramat, Hiszpania 2018, 97′
Debiut reżyserski braci Alendów. Film drogi rozgrywający się między Kadyksem, Malagą i Madrytem. Historia miłości i podróży w czasie.
Javier (Javier Rey) przybywa z przyszłości, aby odzyskać utraconą miłość Marii (María León). Wspólnie doświadczają magii pierwszego spotkania i powtarzają podróż, która rozpoczęła się świtem w Madrycie i zakończyła zachodem słońca na andaluzyjskim wybrzeżu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Akademia_Animacji
Akademia Animacji – startuje 3. edycja kursu animacji dla dzieci
10_Euroshorts
Euroshorts – Filmy Reklamowe
Wajda na nowo w Muzeum Kinematografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*