Znamy już wyniki kwalifikacji do konkursu młodych zespołów podczas 45. Yapy. Komisja kwalifikacyjna wybrała 18 wykonawców spośród 48 zgłoszeń!

Co roku konkurs cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem. Zakwalifikowane zespoły i soliści wystąpią w tym roku podczas dwóch koncertów – w piątek wieczorem 13 marca, oraz w sobotę 14 marca, w południe. Podczas koncertów konkursowych będziemy mogli usłyszeć między innymi: dobrze znany łódzkiej publiczności zespół Grzane Wino, reprezentanta Łęczycy, czyli Macieja Baranowskiego, zespół Eloheh (wyróżniony na poprzedni Przeglądzie), prezentującą etniczne brzmienia łódzką grupę Trygław, czy wyjątkowo studencki zespół Projekt Laureaci, który dał już się poznać z niekonwencjonalnego podejścia do piosenki turystycznej. Pełna lista wykonawców konkursowych dostępna jest pod adresem www.yapa.art.pl/2019/konkurs.

Yapa to idealne miejsce dla artystów stawiających pierwsze kroki na scenie. W łódzkim konusie kiedyś zaczynały takie zespoły, jak Stare Dobre Małżeństwo, Elżbieta Adamiak, Rudi Schuberth Wolna Grupa Bukowina czy EKT Gdynia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Renataprzemyk2
Renata Przemyk Akustycznie w New Yorku
Procol Harum w Atlas Arenie
nikogo__futurelight_w_6_dzielnicy_20140525_1593743063
Futurelight i Deep Down Inside w Krańcoofce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*