Kino niezależne jest w doskonałej formie! Kto chciałby się o tym przekonać, koniecznie powinien odwiedzić Zgierz – już 17 i 18 czerwca odbędzie się tam 18. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”.

Na uczestników festiwalu czeka potężna dawka krótkometrażowych filmów nadesłanych z całej Polski – animacji, dokumentów, filmów fabularnych. Podczas konkursu przyznane zostanie Grand Prix oraz nagroda publiczności. Filmy w tym roku oceni jury w składzie: Magdalena Żak (aktorka), Filip Gieldon (reżyser) oraz Kamil Wójcik (twórca animacji).

Festiwal otworzy pokaz nagradzanego filmu „Magdalena” w reż. Filipa Gieldona. Po seansie organizatorzy zaplanowali spotkanie z twórcami: reżyserem oraz Magdaleną Żak – odtwórczynią głównej roli. Także w piątek 17 czerwca odbędzie się koncert krakowskiego duetu Kirszenbaum.  W warstwie muzycznej, mocno eklektyczny styl zespołu oparty jest na bliskiej współpracy gitar, post-rockowych skrzypiec i nagrywanych na żywo loopów. Wszystko to składa się na współczesną i bardzo specyficzną interpretację słowiańskich, klezmerskich i anglosaskich folków, podlaną dynamicznym, szepcząco-krzyczącym duetem wokalnym. 

W sobotę obok konkursu głównego odbędą się: pokaz filmu „Detektyw Bruno” połączony ze spotkaniem z Iwo Rajskim – dziecięcym aktorem, który zagrał w filmie jedną z głównych ról, wernisaż wystawy fotografii Przemka Wiśniewskiego pt. „Uchodźcy z Ukrainy” oraz pokaz animacji Kamila Wójcika.

„Ogień w głowie” organizowany od 18 lat przez Miejski Ośrodek Kultury to święto kina niezależnego skupiające twórców i wielbicieli filmowych poszukiwań. Festiwal odbywa się w Starym Młynie – nowej siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury (Zgierz, ul. Długa 41A).

Szczegóły dostępne są na stronie www.starymlynzgierz.pl

 

PROGRAM 
18. Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich
„OGIEŃ W GŁOWIE”

 

17 czerwca (piątek)

17.00 – Pokaz filmu „Magdalena” w reż. Filipa Gieldona (sala widowiskowa, I piętro) – wstęp bezpłatny
19.00 – Spotkanie z twórcami filmu i jurorami konkursu – Filipem Gieldonem i Magdaleną Żak, prowadzenie Kuba Niedziela (Zgierska Galeria Sztuki, III piętro)
20.30 – Koncert zespołu Kirszenbaum (sala widowiskowa, I piętro) – bilety wstępu: 20 zł

18 czerwca (sobota)

12.00 – Pokaz filmu „Detektyw Bruno” (sala widowiskowa, I piętro) – bilety w cenie 20/18/16 zł
13.30 – Spotkanie z odtwórcą głównej roli Iwo Rajskim (sala widowiskowa, I piętro)
16.00 – Wernisaż wystawy fotografii Przemka Wiśniewskiego pt. „Uchodźcy z Ukrainy” (Zgierska Galeria Sztuki, III piętro)
17.00 – Konkurs filmów krótkometrażowych (sala widowiskowa, I piętro)
20.00 – Pokaz pozakonkursowy animacji Kamila Wójcika – jurora konkursu (sala widowiskowa, I piętro)
Ok. 20.30 – Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Akademia_Animacji
Akademia Animacji – startuje 3. edycja kursu animacji dla dzieci
12_EtiudaAnima
The best of Etiuda&Anima 2014
FESTIWAL_ERLO
Festiwal Erło – Kultura na taśmie w kinie Cytryna

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*