W weekend  21-22 maja przypadają 16. urodziny Manufaktury (ul. Drewnowska 58) . Z tej okazji przygotowano dla odwiedzających szereg emocjonujących atrakcji, takich jak koncerty plenerowe czy skoki na bungee. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych.

Jak mówi dyrektor Manufaktury, Sławomir Murawski

– Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń nareszcie możemy realizować imprezy na taką skalę, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni. Zarówno my, jak i nasi goście tęskniliśmy do takich wydarzeń, cieszymy się, że ich organizacja znów jest możliwa. (…) Manufaktura jest miejscem spotkań, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby spełniać te potrzeby i realizować oczekiwania.

Od marca frekwencja gości CHM  przekracza tę z 2019 roku.

Poniżej harmonogram wydarzeń:

21 maja (sobota)

Koncerty na plenerowej scenie na rynku zagrają:

18.00 L.U.C. i Rebel Babel Ensemble

L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski jest wokalistą, kompozytorem i producentem muzycznym, nagrodzonym m.in. Yachem i Paszportem Polityki. Jego występy słyną z nietypowych rozwiązań muzycznych i rozmachu produkcji. Muzyka artysty łączy wpływy hip-hopu, reggae, jazzu, elektroniki i folku. 

20.00 Lady Pank

Występ legendy rocka upłynie pod znakiem świętowania jej 40-lecia na polskiej scenie muzycznej. Z pewnością nie zabraknie więc takich przebojów jak “Tańcz głupia, tańcz”, “Mniej niż zero”, “Tacy sami” czy “Kryzysowa narzeczona”.

22.00 Mc Akira i Dj Tram

Dj-e znani z łódzkich klubów zaprezentują brzmienia z pogranicza hip-hopu, elektroniki i drum’n’bass. Impreza potrwa do północy.

Pozostałe atrakcje:

12.00-00.00 Skoki na bungee z wysokości 80 metrów, pod kontrolą doświadczonych instruktorów z grupy Bungee Jumping. Opłata 150zł. Konieczne podpisanie oświadczenia.

Atrakcje dla dzieci:

Dmuchane place zabaw w formie wieży-ścianki wspinaczkowej i statku pirackiego

Warsztaty ekologiczne

Obecność animatorów oraz cyrkowców-akrobatów

Gry i zabawy plenerowe

Zwierzęta z balonów

Oglądanie wozów strażackich

Gigantyczne bańki mydlane

W sobotę organizowane będą konkursy z nagrodami – do wygrania m.in. gadżety sygnowane metką Manufaktury oraz wartościowe nagrody od najemców.

22 maja (niedziela)

Rynek Manufaktury strefą dla dzieci

Atrakcje z Minionkami: Lego, piłkarzyki, zajęcia kung-fu oraz show taneczne

21-22 maja

12.00-21.00 Kolejka tyrolska

Dwuminutowy zjazd po 180-metrowej linie zawieszonej kilkanaście metrów nad ziemią, którego trasa przebiegnie od tarasu Muzeum Fabryki do dachu budynku dawnej tkalni (nad restauracją The Mexican). Zainteresowani będą mogli skorzystać z urodzinowej promocji: w zamian za okazanie paragonu z danego dnia z dowolnego lokalu w Manufakturze na min. 50 zł, zjazd będzie kosztować 15 zł.

Ponadto przez cały weekend na odwiedzających rynek Manufaktury czekać będą wystawy plenerowe przywodzące na myśl sentymentalną podróż, których tematyka obejmie m.in. pierwszą polską operę plenerową, jubileusze najlepszych polskich muzyków, modelową rewitalizację, wyzwania sportowe.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w Manufakturze dostępne będą specjalne oferty i urodzinowe rabaty w wybranych miejscach na terenie kompleksu.

autorka tekstu Agnieszka Adamiak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sylwester_
Sylwester w Manufakturze – informacje
lodzstreetfood
Łódź Street Food Festival – lipiec 2015
Driving Range – golfowa strzelnica w Zgierzu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*