letnia_2014_logoPo raz szesnasty Dom Literatury w Łodzi organizować będzie Przegląd Małych Form Teatralnych – Letnia Scena 2014. Spektakle prezentowane będą w lipcowe i sierpniowe środy.

Kolejny raz w ramach Letniej Sceny organizowany jest konkurs teatrów małych form, zarówno instytucjonalnych, jak i offowych. W konkursie mogą wziąć udział: małoobsadowe przedstawienia dramatyczne, adaptacje prozy i poezji, monodramy oraz kabarety literackie.  Komisja artystyczna, kwalifikująca przedstawienia do konkursu, szczególną uwagę będzie zwracała na spektakle oparte na tekstach o szczególnych wartościach literackich. Zgłoszenia należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 20 maja 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Dom Literatury w Łodzi, ul. Roosevelta 17, 90–056 Łódź, lub składać osobiście w sekretariacie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10–18. Do 10 czerwca 2014 roku zespoły zostaną powiadomione o decyzji komisji artystycznej i w porozumieniu z każdym z zakwalifikowanych do konkursu zespołem zostanie ustalony termin prezentacji.

Prezentacje konkursowe oceniane będą przez profesjonalne jury powołane przez organizatorów, które przyzna: Grand Prix dla najlepszego spektaklu i nagrody indywidualne (według uznania jury). Pula nagród pieniężnych wynosi 10000 zł. Pełen regulamin oraz kartę zgłoszeń znaleźć można na stronie organizatora.

Laureaci Letniej Sceny 2013

Nagrodę Główną w wysokości 10.000, zł  – Stowarzyszeniu Teatralnemu Badów za przedstawienie Błazen Pana Boga Dario Fo w reżyserii Piotra Bikonta – za adaptację, reżyserię i kreacje aktorskie;

Wyróżnienie – Stowarzyszeniu Teatr Mumerus (Kraków) za przedstawienie  Ampuć, czyli zoologia fantastyczna, wg powieści Jana Gondowicza Zoologia fantastyczna uzupełniona, w reżyserii Wiesława Hołdysa – za interesujące poszukiwania formalne, reżyserię i aktorstwo;

Trzy równorzędne nagrody aktorskie w wysokości  2.000, zł, każda: Małgorzacie Bogdańskiej za rolęw przedstawieniu Moja droga B. wg tekstów Krystyny Jandy, w reżyserii  Marka Koterskiego (Teatr w walizce, Warszawa); Aldonie Jankowskiej za rolę w przedstawieniu Hotel Babilon Miro Gavrana, w  reżyserii Pawła  Szumca (Teatr Ludowy, Kraków); Izabeli Tarasiuk za rolę w przedstawieniu Audiencja III, czyli Raj Eskimosów Bogusława Schaeffera, w reżyserii Janusza Andrzejewskiego (Scena z Bliska Poznań).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mały Broadway online
Jordan w Artkombinacie
NIE JEDZ TEGO! w programie festiwalu Boska Komedia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*