15-godzinny finał Endurance Cup Poland

2017-09-21_racing_center_media1Łódzki halowy tor kartingowy Racing Center Łódź lada dzień zaliczy jeden z najbardziej pracowitych weekendów. W sobotę odbędzie się najdłuższy w Polsce, bo 15-godzinny wyścig kartingowy na hali, który zakończy premierowy sezon cyklu Endurance Cup Poland. Z kolei w niedzielę rano do rywalizacji po wakacyjnej przerwie powracają najmłodsi uczestnicy serialu Junior Cup Poland.

Dotychczasowe 8 rund długodystansowego cyklu ECP składało się z 3-godzinnych wyścigów. Pięciokrotnie dłuższy dystans będzie znacząco większym wyzwaniem pod względem fizycznym dla zawodników i organizatorów. Na ostatnią rundę zespoły mogą mieć aż 8 (zamiast 4) kierowców w teamie, a zdobyte punkty będą liczone potrójnie. W tej sytuacji rywalizacja o zwycięstwo, a w konsekwencji bilet na prestiżowy 24-godzinny wyścig kartingowy w Eupen wciąż jest w zasięgu kilku zespołów.

Możliwości stwarza przede wszystkim absencja kartingowego mistrza Polski i zdobywcy pucharu Roka w Junior Rok – Adama Szydłowskiego, lidera przewodzącego w punktacji Racing Center Team Junior, który w ten weekend startuje wyczynowo w Mistrzostwach Polski Młodzików. Jeżeli łódzki team RCTJ nie zdoła pojawić się na starcie, wówczas faworytem do zwycięstwa będą triumfatorzy dwóch rund – eXtreme Team Poland, który w finale ECP będą reprezentować Karol Załuski, Krzysztof Rudek oraz łódzki support w postaci Marcina Racewicza, Łukasza Lasoty i Francoisa Jacqueta. Szanse na końcowy triumf ma także stołeczny zespół BRT, specjalnie wzmocniony na 15-godzinny wyścig. Do Mariusza Książka i Przemysława Chlebosza dołączają wrocławianie Michał Gutt i Jarosław Kamieniarz. Paweł Kołodziej i Artur Pel startujący poza oficjalną klasyfikacją w lokalnym zespole Racing Center Team Poland spróbują pokonać trasę imprezy tylko we dwójkę.

W sobotę kierowcy rozpoczną wyścig o godz. 14:00, a poprzedzą go krótkie kwalifikacje. Zespoły wykonają 15 jednogodzinnych stintów, z czego ok. 21:30 nastąpi zmiana kierunku jazdy (wyścig rozpocznie się w kierunku odwrotnym do standardowego). Podczas 5 wyjazdów kierowca zespołu musi być doważony do 100 kilogramów . W pozostałych minimalna waga kierowcy z kaskiem to 80 kilogramów. Do zaliczenia będzie 20 postojów w alei pit-stop. Metę przewidziano o 5:00 nad ranem w niedzielę. Organizator przygotuje dla kierowców flotę topowych 9-konnych gokartów Sodi RX8. Impreza, jako jedna z nielicznych w Polsce, pozwala zdobyć punkty do międzynarodowego rankingu Sodi World Series Endurance Cup.

Chętni do wytrzymałościowej rywalizacji wciąż mogą się zapisywać, choć ponad połowa listy zgłoszeń jest już zapełniona. Wpisowe do imprezy wynosi 3000 złotych od teamu. W przypadku 8 kierowców w jednej ekipie jest to 375 zł od osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *