15. edycja cyklu Kultura Dostępna w kinach Helios

Już 2 stycznia rusza kolejna edycja Kultury Dostępnej! Sieć kin Helios zaprasza na seanse w całej Polsce! Do repertuaru trafiły najgłośniejsze filmy z ostatnich miesięcy, między innymi: „Boże Ciało”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, czy „Ukryta gra”.

Repertuar na najbliższe miesiące zapowiada się naprawdę obiecująco! Edycja rozpocznie się filmem w międzynarodowej obsadzie. Obywatel Jones w reżyserii Agnieszki Holland z Jamsem Nortonem, Peterem Sarsgaardem oraz Vanessą Kirby, odkryje przed widzami sekrety stalinowskiej Rosji. Drugą pozycją na liście będzie film Xawerego Żuławskiego Mowa Ptaków. To gorzko-kwaśny kalejdoskop obrazów przedstawiający szarą codzienność dwóch nauczycieli. Kolejna propozycja to długo wyczekiwany film Jana Komasy – Boże Ciało. W rolę Daniela, przewodnika małomiasteczkowych dusz, wcielił się Bartosz Bielenia, nagrodzony na gdyńskim Festiwalu Filmowym.

Czy może być coś lepszego niż słoneczna Toskania, dobre jedzenie i krąg szczęśliwej rodziny? Czy szacunek i uznanie nie stanowią powodu do dumy? Na pierwszy rzut oka Maria Linda ma wszystko, lecz wszystko zmienia się wraz z nieoczekiwanym przemówieniem… Słodki koniec dnia w reżyserii Jacka Borucha zabierze widzów w szaloną podróż do małego włoskiego miasteczka Volterra już 23 stycznia. Nie każdy bohater nosi pelerynę. Ewa, grana przez Magdalenę Różdżkę, to niezłomna kobieta, która całą swoją uwagę poświęca dzieciom szukającym domu. Film 1800 gramów, w reżyserii Marcina Głowackiego, to wzruszająca historia o rodzinie, miłości i o tym, że każdemu należy się odrobina szczęścia. Miłośnikom mocnych wrażeń przypadnie do gustu film w reżyserii Dariusza Załuskiego, Ostatnia Góra, dokumentujący próbę zimowego zdobycia góry K2. Tą historią w 2018 roku żyła cała Polska!

W repertuarze nie zabraknie także filmów o tematyce historycznej. 27 lutego zaprezentowany zostanie Piłsudski z Borysem Szycem w roli tytułowej, któremu partnerują Magdalena Boczarska oraz Maria Dębska. 12 marca widzowie zobaczą film w reżyserii Władysława Pasikowskiego Kurier opowiadający historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a 26 marca – Legiony, porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość.

13 lutego ekranami zawładną „(Nie)znajomi” – wzruszający i zarazem zabawny film, inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w pewną niewinną grę, której skutki zaskoczą wszystkich… Wszystkim melomanom spodoba się dzieło Macieja Pieprzycy – film Ikar. Legenda Mietka Kosza. Dawid Ogrodnik wciela się w tytułowego geniusza jazzowego. Gwiazdorska obsada oraz muzyka Leszka Możdżera stanowią obowiązkowy punkt na liście tegorocznych filmów do obejrzenia. Okres wielkanocny umili film Na bank się uda w reżyserii Szymona Jakubowskiego oraz Pan T., którym zakończy się piętnasta edycja Kultury Dostępnej w Kinach (seans 16 kwietnia).

Z radością ogłaszamy także, że 9 filmów z XV edycji zaprezentowanych zostanie w wersji z polskimi napisami, tak aby w seansach mogli uczestniczyć także widzowie niesłyszący i niedosłyszący.

REPERTUAR 15. EDYCJI CYKLU KULTURA DOSTĘPNA W KINACH:

2 stycznia – Obywatel Jones
9 stycznia – Mowa Ptaków
16 stycznia – Boże Ciało
23 stycznia- Słodki koniec dnia
30 stycznia- 1800 gram
6 lutego – Ostatnia Góra
13 lutego – (Nie)znajomi
20 lutego – Ikar. Legenda Mietka Kosza
27 lutego – Piłsudski
5 marca – Sługi wojny
12 marca – Kurier
19 marca – Czarny mercedes
26 marca – Legiony
2 kwietnia – Ukryta gra
9 kwietnia – Na bank się uda
16 kwietnia – Pan T.

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje oraz repertuar piętnastej edycji cyklu dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.kulturadostepna.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy