aspwystawaWtorek, 11 maja w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi upłynął pod znakiem 13. Międzynarodowego Triennale Tkaniny. Tego dnia o godzinie 11. rozpoczął sie dzień otwarty pracowni Wydziału Tkaniny i Ubioru, miały miejsce także trzy wernisaże prac studentów i pracowników tejże  uczelni.

 
Podziwianie dzieł rozpoczęto od Galerii Biała Ściana w której pod wspólnym tytułem „Tkanina, rzeźba – interakcje” zgromadzono prace studentów Pracowni Tkaniny Unikatowej Wydziału Tkaniny i Ubioru,  Pracowni Dywanu i Gobelinu Wydziału Tkaniny i Ubioru, Pracowni Rzeźby Wydziału Tkaniny i Ubioru oraz Pracowni Rzeźby i Działań w Przestrzeni Wydziału Edukacji Wizualnej. Całość ekspozycji jest niezwykle świeża i intrygująca. Artyści sięgając do oryginalnych form ekspresji stosują aktualne techniki i materiały. Wystawę można będzie oglądać do 30 maja br.
 

 
Kolejnym punktem trwających w ASP obchodach Triennale były tkaniny „Górska – uczniowie” zgromadzone w przestrzeni Galerii Kobro. Na ekspozycję składają się pracę studentów ASP oraz ich profesor – Katarzyny Górskiej. Ekspozycja będzie dostępna również do końca maja.
Prof. Katarzyna Górska ukończyła studia w PWSSP w Lodzi. Otrzymała dyplom w 1966 r. w Pracowniach: prof. Anieli Bogusławskiej i prof. Antoniego Starczewskiego. Do roku 1970 pracowała jako projektant „Fako”. Od roku 1970 pracownik dydaktyczny ASP w Lodzi. Prorektor w l. 1987 – 1993 i w 1999 – 2002. W l. 1995 – 2002 konsultant i projektant ZPB „Frotex”. Od 1995 doradca Instytutu Architektury Tekstyliów. Od roku 2002 ekspert Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Profesor zwyczajny ASP w Lodzi. Kierownik Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej. Twórczość w zakresie tkaniny unikatowej, tkaniny przemysłowej i sztuki papieru. Wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, realizacji przemysłowych, nagród i wyróżnień w kraju i zagranica. Prace w zbiorach muzeów, w obiektach użyteczności publicznej, kolekcjach prywatnych w Polsce, USA, Kanadzie, Holandii, Szwecji, Finlandii i innych.

Przedsięwzięciem wieńczącym obchody 13. Triennale w Akademii Sztuk Pięknych był wernisaż wystawy tkanin Bolesława Tomaszkiewicza w Galerii Blok (sala 261). Ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających do 18 czerwca, codziennie w godz. 10-15.
Prof. Bolesław Tomaszkiewicz to wybitny twórca tkaniny unikatowej i przemysłowej, z łódzką uczelnia związany juz od 1950 r. Na Wydziale Tkaniny i Ubioru przez wiele lat pełnił funkcje dziekana, prodziekana, a także kierownika Katedry Tkaniny.
Wystawy w ASPWystawy w ASP Wystawy w ASPWystawy w ASP Wystawy w ASP
Wystawy w ASPWystawy w ASP Wystawy w ASP Wystawy w ASP
Wystawy w ASP Wystawy w ASP Wystawy w ASPWystawy w ASP
Wystawy w ASP Wystawy w ASP Wystawy w ASP
Wystawy w ASPWystawy w ASP Wystawy w ASP Wystawy w ASPWystawy w ASP
Wystawy w ASP Wystawy w ASP Wystawy w ASP
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
19022013_011
Pokolenia – Pracownia Dywanu i Gobelinu (foto)
asp1
FashionPhilosophy Fashion Week Poland – Gala ASP (foto)
glowne_slava
Slava Zaitsev na otwarciu Fashion Week Poland! (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*