123_Zginiesz_Ty_1 i 2 kwietnia o 19:15 w ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru 2017 Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje przygotowaną specjalnie na tegoroczną edycję premierę „1,2,3 Zginiesz Ty”. Spektakl przygotowany został przez Arkadiusza Wójcika i podopiecznych Stowarzyszenie MONAR.

Co popycha ludzi do zła? Gdzieś rodzi się zło? Czy ludzie z natury są źli? 1 i 2 kwietnia o 19:15 w ramach ogólnopolskiego projektu Dotknij Teatru 2017 Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje przygotowaną specjalnie na tegoroczną edycję premierę „1,2,3 Zginiesz Ty” inspirowaną tragicznymi wydarzeniami z 2002 roku, które rozegrały się w Gutenberg-Gymnasium w Erfurcie. W strzelaninie zginęło siedemnaście osób. Sprawcą masakry był dziewiętnastoletni uczeń szkoły. Spektakl przygotowany został przez Arkadiusza Wójcika i podopiecznych Stowarzyszenie MONAR.

Na scenie Teatru Powszechnego w terrorystów wcielą się podopieczni Stowarzyszenia MONAR oraz aktorzy (Natalia Łągiewczyk, Wojtek Marcinkowski i Arkadiusz Wójcik). Spektakl pokazuje mechanizmy społeczne, które marginalizują „inność”, prowadząc do tragedii.

Przedstawienie „1,2,3 Zginiesz Ty” będzie próbą ukazania schematu działania młodego przestępcy, w którym przygotowania do zbrodni ujęto jako rodzaj obrzędu wtajemniczenia. W sztuce odwołamy się do kultowej już książki Arnolda van Gennepa „Obrzędy przejścia”, w której autor rekonstruuje wiele wydarzeń z życia człowieka w kontekście inicjacyjnego schematu. Głównym celem powołania się na badania etnologa będzie pokazanie, że każda jednostka w wyniku narzuconych mechanizmów społecznych może przetransformowań swoją świadomość i sposób myślenia.

Reżyseria, scenariusz, scenografia: Arkadiusz Wójcik
Muzyka: Bartosz Adamiak
Światło: Sylwester Wilk, Łukasz Broniewski
Obsada: Natalia Łągiewczyk, Wojtek Marcinkowski, Arkadiusz Wójcik, podopieczni Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenia MONAR w Łodzi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Szwalnia Kolektyw
fot._Michal_Matuszak_8
Les Miserables w Teatrze Muzycznym
klejnoty
Klejnoty w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*