DSC0745415 kwietnia na jednym z dwóch koncertów w Polsce pojawiła się grupa 12 Tenors. Międzynarodowy zespół wystąpił na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, aby zaprezentować znane utwory operowe, operetkowe oraz musicalowe.

Choć koncert odbył się w poniedziałek, sala Teatru Muzycznego została wypełniona do ostatniego miejsca. Ciepłe przyjęcie zobligowało 12 Tenorów oraz 3 towarzyszących im muzyków do dobrego występu. Koncert rozpoczęli od utworów klasycznych, ale bardzo szybko pojawiły się utwory zachęcające publiczność do zabawy („Kalinka”, „You Rise Me Up”). 12 Tenors to grupa wokalistów, ale także tancerzy, konferansjerów oraz w pewnym zakresie komików. Panowie starali się, aby publiczność dostała prawdziwe show i trzeba przyznać, że ta sztuka im się udała. Gwiazdy wieczoru tańczyły, klaskały i zachęcały do tego samego widzów („Śpiewajcie, klaszczcie, wstańcie i tańczcie z nami!”). Choć wszyscy dysponują tym samym rodzajem głosu, to każdy z nich może pochwalić się inną jego barwą. Każdy z 12 Tenorów to także inny charakter, co można było zaobserwować po analizie ich zachowań scenicznych.

joomplu:52033

W trakcie drugiego aktu na scenie pojawiła się Pani Grażyna Brodzińska, światowej klasy gwiazda muzyki operowej. Wraz zespołem zaśpiewała „Libiamo”, a następnie, już sama, „Memory” oraz „Bella Mucho”. Zbierając gromkie brawa Pani Grażyna oddała scenę zagranicznym artystom by powrócić dopiero na finał koncertu. Podczas wieczoru każda z przybyłych osób mogła znaleźć w repertuarze coś dla siebie. Dla jednych będzie to plus, a inni powiedzą, że jeśli coś jest dla każdego, to jest dla nikogo. Pozostawiając rozstrzygnięcie problemu czytelnikom, pochwalić muszę 12 Tenorów przede wszystkim za wykonanie utworów Miechalea Jacksona („Beat It” zaśpiewany z niesamowitą agresją), a także „Come Together” Beatlesów oraz „Bohemian Rhapsody”. Intro do utworu Queen zostało odegrane w taki sposób, iż naprawdę trudno było znaleźć różnice w porównaniu do oryginału.

Grupa 12 Tenors w ciągu 5 ostatnich miesięcy zagrała ponad 90 koncertów. Po muzykach nie było jednak widać choćby odrobiny zmęczenia. Sami dobrze się bawiąc, pozytywnie nastroili łódzką publiczność. Pożegnali się najlepiej jak umieli, czyli śpiewająco. Utwór „Time To Say Goodbye” zaśpiewali wraz z Panią Grażyną Brodzińską, a nagrodą za występ była owacja na stojąco.

Setlista tego wieczoru wyglądała mniej więcej tak:

1.Funiculi Funicula
2.Solveigs Song
3.Kalinka
4.You Raise Me Up
5.Ave Maria No Morro
6.Do It Again
7.L`amour est Bleu
8.Volare
9.Delilah
10.Music
11.Thriller
12.Dancing In The Street
13.Keeping The Dream Alive
14.Now We Are Free
15.Come Together
16.Good Vibrations
17.Golden Eye
18.Stayin` Alive/Freak Out
19.Libiamo (z Panią Grażyną Brodzińską)
20.Memory (Pani Grażyna Brodzińska)
21.Bella Mucho (Pani Grażyna Brodzińska)
22.Bohemian Rhapsody
23.Sole Mio
24.Nessun Dorma
25.We Will Rock You
26.You Can Leave Your Hat On
27.Time To Say Goodbye (z Panią Grażyną Brodzińską)

Zobacz także:

Europejski Festiwal im. Jana Kiepury – przystanek Łódź (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ostr_dorosly
O.S.T.R. „Tylko dla dorosłych”
Podre_stopem_znowu_odywaj_w_polskiej_tradycji
Poza Łodzią: Droga sama w sobie jest celem. Reportaż z letnich festiwali turystycznych
8bielas
Bielas i Marynarze przed DOMem (foto)
1 Komentarz
  • EwelinaEwelina
    7 maja 2013 at 08:02

    „Besame Mucho” nie „Bella Mucho” 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*