12. edycja Kultury Dostępnej w Kinie Helios

Już 3 stycznia stratuje kolejna edycja Kultury Dostępnej w Kinach! Widzowie sieci Helios poznają najlepsze, najbardziej cenione polskie filmy w ramach dwunastej edycji projektu. W repertuarze znalazły się między innymi: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Eter” oraz tytuły, które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, w tym „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej oraz „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.

Styczniowe seanse przeniosą Widzów w wojenny klimat pierwszej połowy XX wieku. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” przybliży losy polskich lotników, walczących o Anglię w czasie II Wojny Światowej, a „Kamerdyner” z Januszem Gajosem i Sebastianem Fabijańskim – pokaże poruszającą historię splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców. Wzruszający dramat „53 wojny” opowie natomiast o korespondencie wojennym i jego żonie, która traci nadzieje, że go jeszcze zobaczy… W styczniu nie zabraknie też znanej z poprzedniej edycji „Zimnej wojny”. Dla rozluźnienia warto się będzie wybrać na bardzo pozytywną komedię „Juliusz” z Wojciechem Mecwaldowskim w roli tytułowej.

W lutym na ekrany kin Helios powróci hit poprzednich edycji – „Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej oraz niezwykły, animowany film dokumentalny „Jeszcze dzień życia”, opowiadający o wyprawie do pogrążonej w chaosie Angoli, Ryszarda Kapuścińskiego. Natomiast Janusz Kondratiuk rozbawi i wzruszy Widzów pełną ironicznego humoru, przewrotną komedią, „Jak pies z kotem”. Z okazji Dnia Kobiet, koniecznie trzeba będzie zobaczyć „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego – ten groteskowy film opowiadający o powrocie dorosłego mężczyzny do czasów dzieciństwa z pewnością poruszy każdego kinomana.

W marcu odbędzie się pokaz filmu „303. Bitwa o Anglię”. Warto sprawdzić, jak została przedstawiona historia Dywizjonu 303 w ujęciu Davida Blaira, często porównywana z filmem Denisa Delicia. Na koniec miesiąca, 28 marca zaprezentowana zostanie także komedia romantyczna – „Serce nie sługa”, film o poszukiwaniu miłości ze świetną grą aktorską Magdaleny Różyczki, Romy Gąsiorowskiej i będącego aktualnie na (nie tylko aktorskim!) topie – Pawła Domagały.

„Eter” to najnowszy film Krzysztofa Zanussiego, opowiadający historię lekarza, który w austriacko-węgierskiej twierdzy odważnie eksperymentuje z eterem. Jaką cenę będzie musiał zapłacić za powodzenie w badaniach? Tego Widzowie dowiedzą się już 4 kwietnia. Również w kwietniu zaprezentowany zostanie poruszający „Atak paniki”, a także powrócimy do świątecznych wspomnień w kontynuacji hitu z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem w rolach głównych – „Planecie Singli 2”.

REPERTUAR 12. EDYCJI CYKLU KULTURA DOSTĘPNA W KINACH:

3 stycznia Kamerdyner
10 stycznia Juliusz
17 stycznia 53 wojny
24 stycznia Zimna wojna
31 stycznia Dywizjon 303
7 lutego Twarz
21 lutego Jeszcze dzień życia
28 lutego Jak pies z kotem
7 marca 7 uczuć
14 marca 303. Bitwa o Anglię
21 marca Twój Vincent
28 marca Serce nie sługa
4 kwietnia Eter
11 kwietnia Atak paniki
18 kwietnia Planeta singli 2

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje oraz repertuar 12. edycji cyklu w kinach Helios dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.kulturadostepna.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy