Łódź po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej akcji czytaj.pl, która polega na bezpłatnym dostępie do 12 bestsellerów. Książki będzie można czytać przez cały listopada w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich – w wersji audiobooków.

W wyselekcjonowanej „dwunastce” znalazły się m.in. „Zimowle” Dominiki Słowik, która ukazała się pod patronatem KMLU i została wyróżniona tegorocznym Paszportem Polityki. Wśród czytelniczych propozycji akcji znalazł się też zbiór reportaży „Nie ma” Mariusza Szczygła, za którą autor dostał w 2019 roku Nagrodę Nike.

Aby cieszyć się dostępem do książek, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji lub stronie https://czytajpl.pl/. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery.

Czytaj PL to najlepsza literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie zabrakło laureatów najbardziej prestiżowych nagród  – mówi  Krzysztof Babij z Biura Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi.

Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą „Czarne morze” Karoliny Macios, „Zadra” Roberta Małeckiego, „Topiel” Jakuba Ćwieka oraz Remigiusz Mróz i jego „Głosy z zaświatów”. Wśród autorów są także pozycje Wojtka Drewniaka, Pauliny Hendel, Mikołaja Łozińskiego, Andri Snær Magnason, Jakuba Małeckiego i Stefanie Stahl.

Więcej o akcji: http://akcja.czytajpl.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ksiazki
Literatura – czerwiec 2016
manufakturaczasu
Kawiarnia Literacka: Spotkanie z Magdaleną Starzycką
Nagroda_Zloty_Ekslibris
Zgłoszenia do Nagrody ZŁoty Ekslibris

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*