W czwartek 25 listopada, w dzień 111. urodzin klubu Widzew Łódź, zaprezentowana zostanie druga część wystawy „Przez sport do Niepodległej”, opowiadającej o walczących o wolną Polskę działaczach i sportowcach klubu, którą w Muzeum Widzewa oglądać można od 14 listopada. Przedmiotowa wystawa uzupełniona zostanie o dodatkowe materiały – poświęcone nie tylko widzewiakom walczącym o niepodległość, ale też powstaniu klubu w 1910 roku.

O godzinie 16:30 Tomasz Gawroński, dyrektor Muzeum Widzewa i autor publikacji historycznych o Widzewie, opowie zgromadzonym o pracy nad przygotowaniem książek dotyczących założenia i początków funkcjonowania Widzewa Łódź, a także o trwających nadal poszukiwaniach świadectw tamtych czasów, w tym pasjonujących wątków niepodległościowych.

Tego dnia warto jednak odwiedzić Muzeum Widzewa o dowolnej porze, w godzinach jego funkcjonowania, czyli 12:00 – 18:00. Wstęp 25 listopada będzie całkowicie bezpłatny. Na wszystkich zwiedzających, oprócz pasjonującej historii, czekać będą dodatkowe atrakcje, między innymi konkurs z nagrodami zorganizowany po wspomnianym wystąpieniu dyrektora Gawrońskiego.

Wystawa „Przez sport do Niepodległej” to część projektu o tej samej nazwie dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030, który zrealizowany został przy wsparciu Łódzkiego Akceleratora Obywatelskiego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ŁKS Łódź – Wisła Płock 4:0 (foto)
Widzew Łódź – Elana Toruń 1:2 (foto)
IMG_0240_kopiuj
ŁKS Łódź – Gryf Wejherowo 0:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*